Trwa ładowanie...
d4fekti

Policjanci: niech Obama nas przeprosi

Rzecznik prezydenta, Robert Gibbs, zarzucił dziennikarzom, że sztucznie podtrzymywali szum wokół aresztowania czarnoskórego wykładowcy Harvardu. Henry Louis Gates, czarnoskóry wykładowca Harvardu, został aresztowany za próbę włamania do własnego domu w Cambridge.
Związki zawodowe policjantów domagają się od Baracka Obamy przeprosin za niepochlebny komentarz o ich pracy.

Share
d4fekti

Zarzuty przeciwko naukowcowi (o zakłócanie porządku publicznego) zostały oddalone, jednak stwierdził on, że padł ofiarą rasistowskich stereotypów. W obronie afroamerykańskiego wykładowcy stanął także prezydent Barack Obama, który podczas konferencji prasowej poświęconej reformie służby zdrowia, stwierdził, że policja w Cambridge "zachowała się głupio".

Ta niefortunna wypowiedź stała się przyczyną szerokiej debaty w mediach na temat znaczenia rasy w Stanach Zjednoczonych po wyborze pierwszego afroamerykańskiego prezydenta. Zarzucano Obamie stronniczość, że broniąc wersji wydarzeń Henry'ego Louisa Gatesa, przeczy istnieniu w Ameryce "ślepych na kolor skóry" służb publicznych.

Nie pomogły też wyjaśnienia Roberta Gibbsa, który po stwierdzeniu, że prezydent Obama szanuje i docenia ciężką pracę policjantów, zaznaczył, że cała historia została rozdmuchana, ponieważ trafiła w czuły punkt pełnych obsesji ludzi mediów.

d4fekti

Podziel się opinią

Share
d4fekti
d4fekti
Więcej tematów