Trwa ładowanie...
15-03-2010 01:20

Policjanci nie chcą brać broni do domu, nawet gdy mogą

Małopolski komendant policji wydał rozporządzenie, zgodnie z którym funkcjonariusze mogą zabierać broń służbową do domu, a także dysponować nią w czasie urlopu i zwolnień lekarskich. Jednak większość funkcjonariuszy broń zostawia u dyżurnego - informuje "Dziennik Polski".

Policjanci nie chcą brać broni do domu, nawet gdy mogąŹródło: Jupiterimages
dfdraq2
dfdraq2

Wielu małopolskich policjantów nie chce zabierać służbowej broni do domu, bo są nieprzygotowani do jej użycia. Przeciętny polski funkcjonariusz strzela zbyt rzadko, a przez to kiepsko. Obawia się też kłopotów, gdy broń już wystrzeli - czytamy w gazecie.

Komendant jednego z małopolskich komisariatów zwraca uwagę, że przy okazji zmian Komenda Główna Policji stworzyła bubel prawny. Szef policji wykreślił z dotychczasowych przepisów zakaz noszenia broni na urlopie, czy zwolnieniu lekarskim. Zapomniał jednak znieść paragraf, który w takim przypadku nakazuje funkcjonariuszom zostawić broń w komendzie. To oznaczało, że funkcjonariusze, którzy wzięli ze sobą broń na urlop, łamali prawo.

Dopiero przed kilkoma dniami rozporządzenie zostało poprawione, a prawnicy KGP przyznali się do błędu.

dfdraq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdraq2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj