Trwa ładowanie...

Policja zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu w metrze

Policja zatrzymała 49-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, który w czwartek wywołał fałszywy alarm bombowy w warszawskim metrze, wysyłając sms z wiadomością o planowanym zamachu terrorystycznym - poinformowała stołeczna policja.
Share
Policja zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu w metrze
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d34vtvz

Mężczyzna wysłał sms na telefon dyżurny jednej ze stacji telewizyjnych. Z treści wynikało, że w warszawskim metrze planowany jest zamach terrorystyczny. Zaalarmowało to policjantów oraz inne służby, których funkcjonariusze przez kilka godzin sprawdzali wszystkie stacje podziemnej kolejki.

- Musieliśmy sprawdzić wszystkie stacje metra. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa, zostały wystawione dodatkowe patrole. Zrobiono to dyskretnie, aby nie wywołać paniki wśród podróżnych - powiedział rzecznik stołecznej policji st. asp. Mariusz Mrozek.

Dodał, że funkcjonariusze szybko ustalili, kto może być autorem smsa. - Mężczyzna został zatrzymany w pracy. Był zaskoczony, a na widok funkcjonariuszy próbował wyłączyć telefon. Tłumaczył, że wiadomość ta to tylko głupi żart. Nie potrafił powiedzieć dlaczego to zrobił - powiedział Mrozek.

Za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego grozi kara do 8 lat więzienia.

d34vtvz

Podziel się opinią

Share
d34vtvz
d34vtvz
Więcej tematów