Trwa ładowanie...
d46jqz0

Policja zatrzymała podejrzewanego o gwałt na 8-latce

Policja zatrzymała młodego mężczyznę podejrzewanego o uprowadzenie i dokonanie gwałtu na 8-latce z Bierzwnika (woj. zachodniopomorskie). 21-latek był poszukiwany od czwartku. Jest mieszkańcem powiatu strzelecko-drezdeneckiego w Lubuskiem. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymany 21-latek nie stawiał oporu
Zatrzymany 21-latek nie stawiał oporu (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d46jqz0

- Do ujęcia 21-latka doszło w sobotę nad ranem w miejscu jego zamieszkania. W akcji brali udział antyterroryści. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut zgwałcenia osoby małoletniej. To przestępstwo zagrożone karą minimum trzech lat więzienia, bez górnej granicy - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Maludy dodał, że mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszy zarzut.

d46jqz0

Policja szukała sprawcy napaści seksualnej na dziecko od czwartku. Tego dnia 8-latka wracając ze szkoły wsiadała do samochodu nieznanego mężczyzny. Ten wyjechał z nią z Bierzwnika i po drodze do Dobiegniewa w Lubuskiem, gdzie ją potem wysadził, miał dokonać gwałtu na dziewczynce.

Początkowo policja informowała o dokonaniu przez sprawcę przestępstwa o charakterze tzw. innej czynności seksualnej wobec dziecka. Rzecznik wyjaśnił, że po dodatkowych ustaleniach mężczyźnie zarzuca się zgwałcenie.

Seksting - jak chronić przed nim dziecko?

Informację o zatrzymaniu podała RMF FM.

Źródło: WP, PAP, RMF FM

d46jqz0

Podziel się opinią

Share
d46jqz0
d46jqz0
Więcej tematów