Trwa ładowanie...
dl74f1f
poznań
09-02-2007 13:40

Policja zatrzymała instruktora jazdy i 4 kursantów

Instruktora nauki jazdy i czterech kursantów podejrzewanych o przyjmowanie, przekazywanie i wręczanie łapówek w zamian za ułatwienie zdania egzaminu na prawo jazdy, zatrzymali wielkopolscy policjanci.

dl74f1f

To kolejne osoby zatrzymane w związku z aferą korupcyjną w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu - poinformowała rzeczniczka wielkopolskiej policji podinsp. Ewa Olkiewicz.

Według ustaleń, kursanci wręczali instruktorowi łapówki, w zamian za ułatwienie zdania egzaminu na prawo jazdy. Były to łapówki na poziomie kilkuset złotych za egzamin na kategorię "B" - powiedziała Olkiewicz.

W śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w poznańskim WORD do tej pory, łącznie zatrzymano 82 osoby, w tym 5 egzaminatorów, 6 instruktorów jazdy i kilkudziesięciu kursantów. Wszystkim grożą kary od 3 do 10 lat więzienia.

Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła na wytypowanie 300 przypadków, w których mogło dojść do wręczenia korzyści majątkowych w zamian za pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze oraz mienie ruchome o łącznej wartości ponad 500 tys. zł.

Policja apeluje do osób, które wręczyły łapówki za prawo jazdy, o zgłoszenie tego pod policyjny numer 0 800 130 334 lub na adres korupcja@wielkopolska.policja.gov.pl. Takie osoby w zamian za informację mogą uniknąć kary - zaznaczyła Olkiewicz.

dl74f1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl74f1f
Więcej tematów