Trwa ładowanie...
ukraina
31-12-2016 18:11

Policja zatrzymała cztery osoby, które chciały spędzić Sylwestra w strefie wykluczenia obok elektrowni w Czarnobylu

Ukraińscy policjanci zatrzymali czwórkę młodych ludzi, którzy chcieli spędzić Sylwestra w skażonej strefie w pobliżu elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Policja zatrzymała cztery osoby, które chciały spędzić Sylwestra w strefie wykluczenia obok elektrowni w CzarnobyluŹródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d29i7ss
d29i7ss

Młodych Ukraińców, którzy w oryginalny sposób postanowili spędzić sylwestrową noc, zatrzymali w tzw. strefie wykluczenia patrolujący okolicę policjanci. Jak się okazało, zatrzymani planowali spędzić Sylwestra w, oddalonym o kilka kilometrów od zniszczonego reaktora w Czarnobylu, mieście Prypeć.

Prypeć zamieszkiwało w latach 80. kilkadziesiąt tysięcy osób. Jednak po awarii w elektrowni, miasto zostało wysiedlone. W niektórych miejscach promieniowanie nadal przekracza tu normę wielokrotnie.

Przebywanie na terenach w obrębie strefy wykluczenia, czyli zanieczyszczonych po eksplozji czarnobylskiej elektrowni, jest zabronione. Mimo to, skażony obszar wciąż przyciąga poszukiwaczy przygód. Za wejście na zakazany obszar grozi administracyjna kara w wysokości od 20 do 30 minimalnych pensji.

Oprac. Paweł Buszko, Magdalena Wojnarowska

d29i7ss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29i7ss
Więcej tematów