Trwa ładowanie...
d344vn5

Policja w Kenii aresztowała dwóch obcokrajowców

Kenijska policja aresztowała "pod zarzutem działalności terrorystycznej" dwóch obcokrajowców, Niemca i Holendra, którzy twierdzą, że są dziennikarzami - poinformował rzecznik policji.

d344vn5
d344vn5

Andrej Hermlin-Leder legitymujący się niemieckim paszportem i posiadacz paszportu holenderskiego Gerduwe Sleur van Dissel zostali zatrzymani w czwartek w nocy na międzynarodowym lotnisku w Nairobi. Przygotowywali się do opuszczenia kraju.

Od wyboru pod koniec grudnia prezydenta Mwai Kibakiego na drugą kadencję w starciach politycznych i walkach plemiennych w Kenii zginęło dotąd ponad 1000 osób - podała opozycja. Według policji, tylko od środy śmierć poniosło 16 osób. Zgromadzenia polityczne zostały w Kenii zakazane i policja siłą rozpędza demonstrantów.

W opublikowanym w piątek komunikacie UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom) napisano, że dzieci płacą bardzo wysoką cenę powyborczych zamieszek. Od 30 grudnia - dnia ogłoszenia kwestionowanych przez opozycję wyników wyborów - co najmniej 100 tys. z nich musiało opuścić domy w obawie przed przemocą.

d344vn5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d344vn5
Więcej tematów