Trwa ładowanie...

Policja ujawnia nowe szczegóły zabójstwa Polaka w Harlow

• Policja ujawniła nowe informacje dot. śledztwa ws. śmierci Polaka w Harlow

• Na nagraniu monitoringu widać, jak jeden z członków grupy nastolatków podchodzi do Polaka z boku i uderza go w twarz. W wyniku uderzenia Arkadiusz J. przewrócił się i z dużą siłą uderzył o ziemię, co doprowadziło do śmiertelnej rany głowy

• Zabójstwo wciąż jest badane pod kątem przestępstwa na tle nienawiści narodowościowej, ale istnieją również inne wątki, które muszą być zbadane

Policja ujawnia nowe szczegóły zabójstwa Polaka w HarlowŹródło: PAP/EPA, fot: Sean Dempsey
d34brgi

Policja w hrabstwie Essex w południowo-wschodniej Anglii, gdzie znajduje się miejscowość Harlow, ujawniła, wynikające z zapisów monitoringu, nowe informacje dot. śledztwa ws. śmierci polskiego obywatela, 40-letniego Arkadiusza J., który został zaatakowany na placu The Stow.

Prowadzący sprawę główny inspektor Martin Pasmore powiedział, że dzięki zapisowi z kamer monitoringu policja była w stanie częściowo odtworzyć wydarzenia tragicznej nocy. Stopklatki z nagrań zostały również udostępnione na stronie policji w Essex.

Jak powiedział Pasmore, trzech Polaków pojawiło się na The Stow po godz. 22 czasu lokalnego. Siedzieli tam, rozmawiali i pili alkohol. Po godzinie zdecydowali się na zakup pizzy, z którą usiedli na zewnątrz pizzerii.

d34brgi

W tym czasie wywiązała się kilkunastominutowa rozmowa z grupą nastolatków, która siedziała na ławkach na środku placu.

- Pod koniec tej rozmowy coś się w niej zmienia. Można zobaczyć na nagraniu z monitoringu, że dochodzi do kłótni, sprzeczki pomiędzy obiema grupami i oczywiście nie wiemy jeszcze, na czym ona polegała. Podczas tej sytuacji, jak jasno wynika z monitoringu, jeden z członków tej grupy podchodzi do Arkadiusza J. z boku i uderza go w twarz. W wyniku uderzenia Polak przewrócił się i z dużą siłą uderzył o ziemię, co doprowadziło do śmiertelnej rany głowy - powiedział Pasmore.

Jak dodał, "z nagrania wynika, że wokół było sporo świadków - nie tylko jego dwóch kolegów - ale też wielu przechodniów". Policja w szczególności poszukuje mężczyzny w krótkich spodenkach, który przechodził przez plac dziesięć minut przed uderzeniem Polaka i rozmawiał z obiema grupami. - To bardzo ważna osoba i liczymy na to, że zgłosi się na policję, abyśmy mogli zrozumieć, o czym była ta rozmowa - podkreślił policjant.

Jak dodał, zabójstwo wciąż jest badane pod kątem przestępstwa na tle nienawiści narodowościowej, ale istnieją również inne wątki, które muszą być zbadane.

d34brgi

Policjant podkreślił też, że według aktualnego stanu wiedzy policji nie należy łączyć obu ostatnich ataków na Polaków, bo doszło do nich "w innych miejscach, w innych okolicznościach".

Sześć osób, które zatrzymano po sobotnim ataku, zostało zwolnionych za kaucją i muszą stawić się na posterunku policji 7 października.

Policja planuje także zorganizowanie spotkania dla polskiej społeczności, w trakcie którego odpowie na wątpliwości Polaków, a także przekaże wskazówki dotyczące informowania o podobnych incydentach w przyszłości.

d34brgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34brgi
Więcej tematów