Trwa ładowanie...
d3m8wn7
08-08-2014 12:57

Policja: poseł Jacek Żalek złamał przepisy ruchu drogowego

Poseł Jacek Żalek z Polski Razem złamał przepisy ruchu drogowego - twierdzi podlaska policja - twierdzi podlaska policja. Zatrzymano go na krajowej "ósemce" po tym, gdy wykonał bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania pod górkę na podwójnej linii ciągłej.

Share
d3m8wn7

Rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski powiedział, że między miejscowościami Jeżewo a Mężenin policjanci zauważyli mazdę, która wyprzedzając ciężarówkę przekroczyła podwójną linię ciągłą. Mazda wjechała na przeciwny pas ruchu, zmuszając nadjeżdżający samochód do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze. Policjanci zatrzymali auto. Gdy zażądali od kierowcy dokumentów, pokazał im tylko legitymację poselską.

Andrzej Baranowski powiedział, że w grę wchodzą dwa wykroczenia: niedostosowanie się do znaku "linia podwójna ciągła" i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi za to 11 punktów karnych i kilkusetzłotowy mandat.

Poseł Żalek twierdzi tymczasem, że nie złamał przepisów. Wyjaśnia, że tak jak inni kierowcy mijał ciężarówkę jadącą poboczem. Poseł podkreśla, że nie stworzył żadnego zagrożenia, gdyż droga ma pobocze. Policja zarejestrowała zajście na wideo. - Jeżeli jest nagranie, to ja mam czyste sumienie - powiedział Jacek Żalek.

Materiały dowodowe trafią teraz do Komendy Głównej Policji w Warszawie. Rok temu poseł Żalek sam zrezygnował z immunitetu, gdy popełnił inne wykroczenie drogowe.

d3m8wn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m8wn7
Więcej tematów