Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Policja otoczyła restaurację, w której otruto Skripala. Dwie osoby źle się poczuły po posiłku

W restauracji brytyjskim Salisbury, gdzie doszło do ataku na Siergieja Skripala, posiłkiem zatruły się dwie osoby. Na miejsce przybyła policja, która otoczyła budynek kordonem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja bada miejsce zdarzenia
Policja bada miejsce zdarzenia (Getty Images, Fot: Matt Cardy)
dyc6r6w

- Policja została wezwana przez personel ambulansu do Prezzo, na High Street, w Salisbury o godz. 18:45 po medycznym incydencie. W ramach prewencji restauracja i otaczające ją ulice zostały otoczone kordonem, podczas gdy funkcjonariusze badają miejsce zdarzenia i starają się ustalić okoliczności i powody, które doprowadziły do zachorowania - czytamy w oświadczeniu policji.

Do zamachu na byłego agenta GRU i współpracownika wywiadu brytyjskiego oraz jego córkę Julię doszło w Salisbury w marcu. Skripal mieszkał tam od czasu swego wyjazdu z Rosji, gdzie został skazany za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii.

Jak wynika z dochodzenia brytyjskich służb, Skripalów otruto Nowiczokiem, czyli silnym środkiem trującym, opracowanym w ZSRR i używanym przez jego służby. Po zamachu Julia Skripal wyszła ze szpitala dopiero w kwietniu, a jej ojciec w maju.

dyc6r6w

Zobacz także: Wyborczy Grill w Wirtualnej Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów