Trwa ładowanie...
d250vzw

Policja opracowuje system, który będzie chronił życie zatrzymywanych

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie oraz Komenda Stołeczna Policji będą pracować nad systemem ochrony życia, który wspomagałby ich codzienną pracę. Poprzez stałe monitorowanie podstawowych funkcji życiowych zatrzymanych, można by było uniknąć sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja opracowuje system, który będzie chronił życie zatrzymywanych
(KSP)
d250vzw

Zatrzymywane przez policję osoby często są pod wpływem alkoholu lub narkotyków, policja postanowiła więc opracować dla nich system centralnego monitoringu funkcji życiowych.

Zobacz też: Na Włochach grasują włamywacze!

Dzięki temu osoby przebywające w pomieszczeniu dla zatrzymanych (PdOZ) byłyby pod stałą kontrolą. Miałyby mierzone tętno, ciśnienie krwi, a w przypadku wystąpienia nieprawidłowości, system alarmowałby służby dyżurne. Zmniejszyłoby to ryzyko wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych i usprawniło pracę funkcjonariuszy.

d250vzw

- Stołeczna Policja chętnie włącza się w ten projekt i to z kilku powodów. Zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona życia ludzkiego jest sprawą kluczową. Jesteśmy również otwarci na nowe rozwiązania i nowoczesne technologie. To, że system będzie projektowany przez policyjnych specjalistów ma szansę na jego idealne dopasowanie do naszych potrzeb i warunków - mówi Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki.

Elementy składające się na projektowany system miałyby być bezpieczne i odporne na zniszczenia, z uwagi na możliwość agresywnego zachowania ze strony zatrzymanych.

Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Czas realizacji szacuje się na okres trzech lat. Współtworzyć go będą m.in. Wydział Teleinformatyki oraz Wydział Konwojowy. Monitoring będzie działał w oparciu o system serwerowy, stwarzający możliwość jednoczesnego zbierania danych z kilku lokalizacji.

d250vzw

Podziel się opinią

Share
d250vzw
d250vzw
Więcej tematów