Trwa ładowanie...
d3a5fz0

"Policja była zbyt brutalna". Zobacz film z zamieszek

Fundacja Wolność i Demokracja złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjantów w trakcie starć w dniu Święta Niepodległości. Według fundacji, niektórzy funkcjonariusze przekroczyli swoje uprawnienia zbyt brutalnie traktując niektórych uczestników manifestacji. Wszystko widać na filmie, nagranym przez jednego z uczestników zajść.

Share
d3a5fz0

- Przestępstwo polega na skatowaniu przez funkcjonariuszy policji człowieka, który nie stawiał oporu - powiedział zasiadający we władzach fundacji Marek Bućko.

Bućko powołuje się na dwuminutowy film umieszczony na portalu niezależna.pl. Widać na nim jak grupa policjantów goni grupę młodych ludzi. Nieumundurowany funkcjonariusz używa gazu wobec młodego mężczyzny idącego ulicą i kopie go w głowę.

Zobacz film:

W piątek na ulicach Warszawy doszło do starć z policją, w wyniku których zatrzymano 210 osób, w tym 95 obcokrajowców, głównie z Niemiec. Do szpitali odwieziono 30 osób, w tym 12 policjantów. Ogółem obrażenia odniosło 40 policjantów. Straty oszacowano na 72 tys. zł.

d3a5fz0

Podziel się opinią

Share
d3a5fz0
d3a5fz0
Więcej tematów