WP

Polak oskarżony o zamordowanie 9-letniej Chloe powiesił się w celi

Zbigniew Humiński, który w 2015 r. brutalnie zgwałcił i zamordował 9-letnią Francuzkę, nie żyje. We wrześniu miał ruszyć proces w jego sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Pixabay.com)
WP

Meżczyzna siedział w areszcie we francuskim Sequedin. W poniedziałek po południu powiesił się w swojej celi. Proces w sprawie gwałtu i morderstwa, do których się przyznał, wyznaczono na wrzesień.

W kwietniu 2015 r. Humiński podróżował do Anglii przez Francję. Zatrzymał się w Calais, gdzie oczekiwał na prom. Tam miało dojść do porwania, gwałtu i morderstwa nieznanej mu 9-latki.

WP

Porwał ją z placu zabaw

Jak twierdzą świadkowie, Chloe bawiła się na placu zabaw, gdy nadjechał czerwony samochód. Jego kierowca na oczach matki wciągnął dziecko do środka i odjechał.

Po kilku godzinach w lesie koło portu Calais odnaleziono nagie ciało 9-latki. Niedaleko tego miejsca stało poszukiwane czerwone auto. Wtedy okazało się, że ma polskie numery rejestracyjne.

38-letni Polak, właściciel auta, próbował uciekać przed policją, został jednak złapany i aresztowany.

WP

Był w więzieniu dwa razy

Polak dwukrotnie stawał przed sądem we Francji. Za napady rabunkowe był skazywany na kary pozbawienia wolności, ale za każdym razem wcześniej go zwalniano.

W czasie pobytu w więzieniach był badany przez biegłych, którzy stwierdzali, że "nie odczuwa on żadnych wyrzutów sumienia, ani poczucia winy", pozbawiony jest "skrupułów", a co więcej jest emocjonalnie niedojrzały.

Psychologowie byli zdania, że wykazuje on wszelkie cechy psychopaty.

WP

Źródło: leparisien.fr, nowosci.com.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP