Trwa ładowanie...
d39vcqj

Polak nielegalne przekroczył granicę polsko-białoruską na paralotni

Mieszkaniec Białegostoku został zatrzymany w obwodzie grodzieńskim Białorusi za nielegalne przekroczenie granicy na paralotni. Twierdził, że stracił orientację - powiadomił Państwowy Komitet Graniczny Białorusi na swojej stronie internetowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak nielegalne przekroczył granicę polsko-białoruską na paralotni
(PAP/DPA, Fot: Alexander Bernhard)
d39vcqj

Grodzieńska straż graniczna zatrzymała 26-letniego Polaka w środę. "Młody człowiek miał ze sobą radiostację, smartfon, latarkę, środki pierwszej pomocy medycznej, tabletki bez opakowania, prawo jazdy, karty bankowe oraz pieniądze. Według słów obywatela Polski, stracił on w powietrzu orientację w terenie" - napisano w komunikacie Komitetu.

Wobec Polaka wszczęto sprawę administracyjną za nielegalne przekroczenie granicy przy użyciu bezsilnikowego sprzętu latającego.

Nie jest to pierwszy przypadek nielegalnego przekroczenia białoruskiej granicy drogą powietrzną. W 2012 r. dwoje obywateli Szwecji wleciało na Białoruś od strony Litwy samolotem i zrzuciło nad Mińskiem i jego okolicami pluszowe misie z apelami o wolność słowa, po czym wrócili z powrotem na Litwę.

d39vcqj

Zobacz również: Jedyne takie przejście graniczne w UE

d39vcqj

Podziel się opinią

Share
d39vcqj
d39vcqj
Więcej tematów