Trwa ładowanie...

Polacy źle oceniają ułaskawienie Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę

Ponad 60 proc. Polaków krytykuje decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego – tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24.

Share
Polacy źle oceniają ułaskawienie Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja DudęŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1vyk7g

Prezydent Duda w środę ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy biura skazanych za działania w tzw. aferze gruntowej. Zastosowanie aktu łaski przez prezydenta podzieliło polityków, prawników i konstytucjonalistów. W sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 w sumie aż 61 proc. Polaków oceniło tę decyzję źle. Wśród ankietowanych 39 proc. oceniło ten akt łaski bardzo źle, zaś 22 proc. – źle. Dobrze oceniło ułaskawienie Kamińskiego 28 proc. ankietowanych (17 proc. – raczej dobrze, zaś 11 proc. – dobrze). Wśród badanych 11 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

- Postanowiłem uwolnić wymiar sprawiedliwości od sprawy Mariusza Kamińskiego, która zawsze byłaby postrzegana jako polityczna - powiedział prezydent Andrzej Duda, uzasadniając swoją decyzję o ułaskawieniu byłego szefa CBA.

- Wymiar sprawiedliwości nie potrafi skazać bandytów z Pruszkowa, nie potrafi skazać ludzi zamieszanych w procedery łapówkarskie, a z drugiej strony wymierza drakońskie kary ludziom, którzy chcą budować w Polsce silne państwo, którzy walczą z korupcją - powiedział prezydent. - Ja się z takim czymś nie zgadzam - dodał.

d1vyk7g

W oświadczeniu Kamiński napisał, że traktuje decyzję prezydenta o ułaskawieniu jako „symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym”. „Jestem przekonany, że jednoznaczne stanowisko prezydenta służy interesowi publicznemu” – napisał Kamiński.

Zobacz również: Sondaż Ipsos: ponad połowa Polaków przeciw ułaskawieniu Kamińskiego przez prezydenta

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1vyk7g

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vyk7g
d1vyk7g
Więcej tematów