Trwa ładowanie...
d4b369u
23-04-2007 21:20

Polacy zamieszani w wielomilionowe oszustwo?

Pięć osób (w tym cztery o imionach i
nazwiskach sugerujących polskie pochodzenie) przyznało się do oszustw na wielką skalę - 17 milionów funtów szterlingów - z wykorzystaniem podrabianych kart kredytowych - poinformowała brytyjska policja.

d4b369u
d4b369u

Reuter pisze, że oszuści - czterech mężczyzn i kobieta - występowali pod wieloma fałszywymi nazwiskami; nie są obywatelami brytyjskimi, ale policji nie udało się potwierdzić ich narodowości.

W depeszy Reutera wymienieni są: Dariusz Z., Krysztof (Krzysztof?) R., Roman Z. i jego żona Małgorzata oraz Hannes P.

Według policji brytyjskiej, cała piątka żyła w luksusie, inwestując w nieruchomości i wydając pieniądze na zagraniczne wakacje. Policja wpadła na ich trop, gdy Dariusz Z. został zatrzymany na Stacji Victoria w londyńskim metrze z 40 kartami do doładowywania kont w telefonii komórkowej; w kartach tych były zakodowane dane z kradzionych kart kredytowych, w większości wydanych w Stanach Zjednoczonych.

W domu Dariusza Z. znaleziono sprzęt do wytwarzania kart kredytowych oraz dowody międzynarodowych transferów pieniędzy, wskazujące, że uczestniczył on w międzynarodowej operacji prania pieniędzy - poinformowała policja.

d4b369u

Specjalna ekipa zajmująca się oszustwami z użyciem kart kredytowych rozpoczęła 18-miesięczne śledztwo, odtwarzając trasy podróży członków gangu po Europie i Stanach Zjednoczonych. Odzyskano też 32 tysiące numerów kart kredytowych.

We współpracy z FBI, Europolem, policją Estonii i innymi europejskimi policjami, a także z bankami, brytyjscy funkcjonariusze odkryli ślady transferów pieniędzy, prowadzące do Polski, Estonii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i na Wyspy Dziewicze.

d4b369u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b369u
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj