Trwa ładowanie...
d1dfhwy

Polacy uważają, że w kraju dzieje się coraz gorzej. Nowy sondaż

Aż 46 proc. Polaków badanych przez Kantar Public uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Prawie tyle samo osób twierdzi, że w najbliższych latach nie ma widoków na zmianę się materialnych warunków życia. Jesteśmy za to optymistycznie nastawieni, gdy chodzi o perspektywy na znalezienie nowej pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1dfhwy

W sondażu 34 proc. Polaków oceniło, że sprawy w kraju idą w dobrym kierunku, a 20 proc. stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat. W kwietniu te wyniki były o 5 pkt proc. wyższe w przypadku ocen negatywnych i o 2 pkt. proc. - w przypadku pozytywnych.

Najnowszy sondaż. Prawie połowa Polaków nie odczuła zmiany rządu

45 proc. Polaków. spytanych o prognozę zmian materialnych warunków życia w najbliższych trzech latach. uznało, że się one nie zmienią. Według 30 proc. nastąpi poprawa materialnych warunków życia Polaków, a według 16 proc. - zmienią się one na gorsze. 9 proc. badanych nie miało zdania na ten temat. 4 proc. Polaków uważa, że nastąpi wyraźna poprawa, 26 proc. ocenia, że będzie to "pewna poprawa", 13 proc. twierdzi, że będzie to "pewne pogorszenie", a 3 procent mówi o "znacznym pogorszeniu" sytuacji.

d1dfhwy

Pracę da się znaleźć, chociaż nie zawsze wymarzoną

W majowym badaniu ponad połowa Polaków (52 proc.) zapytanych przez Kantar Public o ocenę stanu polskiej gospodarki oceniła, że gospodarka się rozwija, 37 proc. jest przeciwnego zdania, a 11 proc. nie ma opinii na ten temat. 6 proc. uznaje wzrost za dynamiczny, 46 proc. za powolny; 31 proc. ocenia, że gospodarka jest w lekkim kryzysie, a 6 proc. - że w głębokim.

Najnowszy sondaż IBRiS. PiS na czele, Kukiz'15 idzie w górę

Ponad połowa Polaków (56 proc.) twierdzi, że w kraju można znaleźć pracę, 36 proc. jest przeciwnego zdania, a 8 proc. nie ma opinii w tej sprawie. 50 proc. uznaje, że można bez większych kłopotów znaleźć pracę - choć niekoniecznie taką, jaką by się chciało; 6 proc. uznaje, że można bez większych kłopotów znaleźć dobrą pracę. Ze zdaniem "w ogóle nie można znaleźć pracy" zgodziło się 5 proc, badanych, a 31 proc. uznało, że "trudno jest obecnie o znalezienie jakiejkolwiek pracy".

Kantar Public przeprowadzał badanie od 12 do 17 maja na liczącej 1047 osób reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 lub więcej lat. Wywiady prowadzone były bezpośrednio, ze wspomaganiem komputerowym.

d1dfhwy

Podziel się opinią

Share
d1dfhwy
d1dfhwy
Więcej tematów