Qaqwqwrqw

Polacy są podzieleni w kwestii sporu z Unią Europejską. Nowy sondaż

Za konflikt z Unią Europejską odpowiada rząd PiS - tak uznało 38 proc. ankietowanych, którzy wypowiedzieli się w sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. Tylko 8 proc. osób stwierdziło, że winę za spór ponosi Komisja Europejska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frans Timmermans twierdzi, że nie wyobraża sobie UE bez Polski
Frans Timmermans twierdzi, że nie wyobraża sobie UE bez Polski (Agencja Gazeta, Fot: Freek van den Bergh)
Qaqwqwrqw

19 proc. ankietowanych w sondażu uznało, że za konflikt między polskim rządem a UE odpowiada opozycja. Za to aż 25 proc. osób twierdzi, że spór to wina wszystkich stron w takim samym stopniu - to wyniki najnowszego sondażu Kantar Millward Brown SA dla „Faktów” TVN i TVN24.

W środę Komisja Europejska zdecydowała się na uruchomienie wobec Polski art. 7.1 traktatu UE. Oznacza to, że kraje unijne otrzymają wniosek o uznanie Polski za kraj, w którym istnieje "wyraźne ryzyko poważnego zagrożenia dla praworządności".

Qaqwqwrqw

Teraz praworządnością w Polsce zajmą się ministrowie ds. europejskich. Sytuację można jeszcze załagodzić. Komisja wezwała władze polskie do rozwiązania wskazanych problemów w terminie trzech miesięcy i poinformowania Komisji o podjętych w tym celu krokach. Lista działań, które powinien wdrożyć rząd, jest jednak długa.

Timmermans o Katalonii: utrzymanie rządów prawa niekiedy wymaga użycia siły

Źródło: TVN24

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw