Trwa ładowanie...
d4f09a5
d4f09a5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pokój na Bliskim Wschodzie niepełny bez Syrii i Libanu

Pokój na Bliskim Wschodzie nie będzie
pełny, jeśli ograniczy się tylko do rozwiązania konfliktu
izraelsko-palestyńskiego, należy bowiem rozwiązać także konflikt
między Izraelem a Syrią i Libanem - powiedział w poniedziałek
koordynator ONZ ds. Bliskiego Wschodu Terje Roed-Larsen po
rozmowach w Damaszku z szefem dyplomacji syryjskiej Farukiem esz-
Szaraa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4f09a5

Norweski dyplomata określił zawieszenie broni, ogłoszone w poniedziałek przez cztery ugrupowania palestyńskie, a także wycofanie oddziałów izraelskich z północnej części strefy Gazy jako "pierwszy, bardzo ważny krok". Dodał jednak, że "należy pracować także z Syrią i Libanem".

Roed-Larsen przypomniał, że plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu, tzw. mapa drogowa, choć ustala kalendarz rozwiązania jedynie konfliktu izraelsko-palestyńskiego, zawiera także odniesienia do Syrii i Libanu.

ONZ-owski wysłannik, który w sobotę przybył z Bejrutu do Damaszku, podkreślił, że w obu stolicach omawiał kwestie dalszych działań razem z Syrią i Libanem "jako pełnoprawnymi członkami mapy drogowej".

AFP przypomina, że Syria domaga się zwrotu Wzgórz Golan, okupowanych przez Izrael od 1967 r., Bejrut chce natomiast odzyskać tzw. farmy Szeba, liczący około 20 km kw sektor na granicy Libanu, Syrii i Izraela, również okupowany od 1967 r.(iza)

d4f09a5

Podziel się opinią

Share

d4f09a5

d4f09a5
Więcej tematów