Trwa ładowanie...

"Póki my będziemy rządzić". Marek Suski deklaruje, na co nigdy PiS się nie zgodzi

Ślub osób tej samej płci? Marek Suski zdecydowanie stwierdził, że "konstytucja na to nie pozwala". - Póki my będziemy przy władzy, to nie będziemy się na to godzić – stanowczo zapowiedział.

Share
Marek Suski
Marek Suski Źródło: Piotr Molecki/East News
d9eqav6

W rozmowie w Radiu Zet Marek Suski stwierdził, że "w Polsce nie ma w konstytucji takiej instytucji małżeństw jednopłciowych". Zadeklarował, że PiS nie przewiduje zmiany konstytucji, z zatem nie ma też możliwości wprowadzenia małżeństw jednopłciowych czy związków partnerskich.

Suski zapytany przez Beatę Lubecką o rezolucję Parlamentu Europejskiego, zgodnie z którą takie związki powinny być uznawane w całej Unii, zapytał: "Czy my musimy się ze wszystkim zgadzać?". Chodzi o zapis, że małżeństwa lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich w jednolity sposób, a małżonkowie i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo jak ich odpowiednicy przeciwnej płci.

Marek Suski: to swego rodzaju związek partnerski

Jego zdaniem, w Polsce "bardzo wiele osób żyje bez ślubu i jest to swego rodzaju związek partnerski". Dodał także, że "jeśli ludzie wiążą się ze sobą i chcą ze sobą być, to rejestracją jest wzięcie ślubu cywilnego".

d9eqav6

Odniósł się także do konkretnych zapisów konstytucji. Suski ocenił, że art. 18 konstytucji stanowi, że "małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej", a to wyklucza małżeństwa jednopłciowe.

Zamęt po słowach polityków PiS. Jasne stanowisko wicerzecznika partii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9eqav6

Podziel się opinią

Share
d9eqav6
d9eqav6
Więcej tematów