"Pokazała swój umysłowy niedorozwój!". Telewizja atakuje reżyserkę, a internauci reagują

Na stronie Telewizji Republika ukazał się artykuł krytykujący dzisiejsze wystąpienie polskiej reżyserki w radiu TOK FM. Mocny artykuł skomentowali internauci, którzy w dużej części stanęli za reżyserką murem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Holland
Agnieszka Holland (Wikimedia Commons CC BY)

"To co powiedziała reżyserka Agnieszka Holland to nie tylko głupota, obrzydliwość ale również obraz kondycji psychicznej reżyserki. W radiu TOK FM Holland - mówiąc brutalnie - pokazała swój poziom umysłowy!" (pisowania oryginalna) - tymi słowami rozpoczyna się artykuł, który ukazał się w piątek na stronie Telewizji Republika.

Autor tekstu nie przebiera w słowach komentując dzisiejsze wystąpienie polskiej reżyserki, która mocno skrytykowała miesięcznice smoleńskie, mówiąc, że zamiast "miesięcznica" posługuje się formą "miesiączka". "'Miesiączka' - tak ludzie mówią z pewną ironią. 'Miesięcznica' brzmi jak z jakiejś powieści futurystycznej, dziwna nowomowa" - tłumaczyła.

Jak dodała słowo "miesiączka" kojarzy jej się z comiesięcznym krwawieniem kobiety. "Te obchody urodziły groźne jajo węża, co zatruwa organizm narodowy niezrozumieniem i nienawiścią" - podkreśliła.

To właśnie porównanie miesięcznicy do fizjologicznego zjawiska, najbardziej skrytykowano w artykule. "Pani Holland postanowiła w końcu ukazać Polakom swój niedorozwój umysłowy" - skwitował autor.

Czytając komentarze zamieszczane na Twitterze, wydaje się, że internauci murem bronią polskiej reżyserki z oburzeniem reagując na artykuł.
"Niedorozwój umysłowy, to al'a dziennikarze TV Republika", "Co za rynsztok. Poziom trzepaka. Chyba mocno chcecie przegonić paski w TVP", "Holland to wy do pięt nie dorastacie!", "Jak można tak napisać o kimś, tylko dlatego, że ma inne poglądy?" (pisowania oryginalna) - pisali wzburzeni.

Twitter
Podziel się

Oczywiście, byli też tacy, którzy całkowicie podpisywali się pod artykułem, ostrymi słowami krytykując reżyserkę, nazywając ją "bezmózgiem" lub "nieszczęśliwą kobietą, której działania determinowane są przez orientację seksualną córki" (pisownia oryginalna).

Zobacz też: Straż, barierki i policja Miesięcznice smoleńskie kiedyś i dziś

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.