Trwa ładowanie...

Pokaz filmu o Polsce w USA. Morawiecki: "Niezwykłe przeżycie"

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w światowej premierze filmu "Poland: The Royal Tour". W Chicago (USA) podkreślił, że jest to wspaniała promocja naszego kraju i cieszy się, że mógł się aktywnie do niej przyczynić.

Share
Pokaz filmu o Polsce w USA. Morawiecki: "Niezwykłe przeżycie"
Źródło: PAP
de3tcdi

"Poland: The Royal Tour" został zrealizowany przez słynnego dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polską Fundacją Narodową.

W filmie przewodnikiem po Polsce jest premier Mateusz Morawiecki. Ekipa filmowa odwiedziła m.in. Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Hel, Auschwitz, Wieliczkę, Zakopane i Malbork.

Podczas wizyty w stolicy Greenberg rozegrał z premierem mecz tenisa stołowego. Wynik był druzgocący dla jednej ze stron.

Teraz pokaz filmu został zorganizowany w amerykańskim Chicago. W czasie wydarzenia głos zabrał szef polskiego rządu. Mateusz Morawiecki podkreślał, że praca przy filmie była niesamowitym przeżyciem.

The Royal Tour. Filmy zobaczą Amerykanie

Premier wyraził nadzieję, że będzie to wspaniała promocją Polski. - Chciałem pokazać zarówno pomysłodawcom filmu, jak i wszystkim, którzy go obejrzą, jak piękna jest Polska z wielu różnych wymiarów – mówił o naszej historii, kulturze i nadwiślańskich krajobrazach Morawiecki.

Zobacz także: Śpiewali i płakali. Wzruszające nagranie z Paryża

Przypomnijmy, że "The Royal Tour" to seria filmów dokumentalnych przedstawiających historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw na świecie. Zgodnie z formułą, przewodnikiem oprowadzającym widza jest urzędujący szef państwa lub rządu.

de3tcdi

Od 22 kwietnia film będzie pokazywany na antenie stacji tworzących amerykańską sieć telewizyjną PBS, a także dostępny w serwisie Amazon Prime Video. Jak zapowiadają twórcy dokumentu, będzie można go obejrzeć również na pokładach samolotów PLL LOT.

Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych premier odwiedzi też Nowy Jork. Na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU) wygłosi wykład w ramach spotkania "Europa i Stany Zjednoczone: Dialog Transatlantycki. 15 lat Polski w Unii Europejskiej".

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de3tcdi

Podziel się opinią

Share
de3tcdi
de3tcdi
Więcej tematów