Trwa ładowanie...

Pogrzeb Roberta Leszczyńskiego w piątek 10 kwietnia na warszawskich Powązkach

Pogrzeb dziennikarza i krytyka muzycznego Roberta Leszczyńskiego odbędzie się w piątek 10 kwietnia o godzinie 14.00 na warszawskich Powązkach. Informację przekazała na Facebooku była partnerka Leszczyńskiego, aktorka Alicja Borkowska.

Share
Pogrzeb Roberta Leszczyńskiego w piątek 10 kwietnia na warszawskich Powązkach
Źródło: AKPA, Fot: Jarosław Wojtalewicz
d2auszu

"Drodzy Przyjaciele, pożegnanie Roberta odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godzinie 14.00. Ceremonia rozpocznie się w domu przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach" - napisała na Facebooku była partnerka dziennikarza i matka jego 11-letniej córki.

Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia w wieku 48 lat. Był dziennikarzem i krytykiem muzycznym. Przez osiem lat w "Gazecie Wyborczej, ale rozpoznawalny stał się, gdy objął funkcję jurora w polskiej wersji programu "Idol". Na jurorskim stołku zasiadał przez cztery edycje popularnego show. Był też redaktorem naczelnym miesięcznika "Laif", przez kilka lat kierował działem kulturalnym we "Wprost". Prowadził autorski program "Mop Man", pełnił również funkcję rzecznika Przystanku Woodstock.

d2auszu

W ostatnich latach zaangażował się w działalność polityczną. W 2005 r. był wśród założycieli Partii Demokratycznej i działał w tym ugrupowaniu. Potem został członkiem Partii Palikota, z listy której bez powodzenia startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Śledztwo ws. śmierci dziennikarza

W środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Przemysław Nowak poinformował WP, że zane są wstępne wyniki sekcji zwłok Roberta Leszczyńskiego. Wynika z nich, iż do śmierci dziennikarza doszło na skutek niewydolności wielonarządowej. Przeprowadzona sekcja zwłok nie wykazała, aby do zgonu doszło na skutek urazu mechanicznego.

Dokładną przyczynę zgonu będzie można ustalić po uzyskaniu wyników zleconych badań dodatkowych, w tym toksykologicznych. Wyniki te znane będą za co najmniej kilka tygodni. Wówczas biegli sporządzą ostateczną opinię z sekcji zwłok - poinformował Nowak WP.

Wcześniej media podawały, że przyczyną śmierci Roberta Leszczyńskiego mogła być niezdiagnozowana cukrzyca.

W sprawie śmierci dziennikarza zostało wszczęte śledztwo. Śledczy sprawdzają, czy zgon nie był wynikiem zatrucia lub działania osób trzecich.

d2auszu

Podziel się opinią

Share
d2auszu
d2auszu
Więcej tematów