Trwa ładowanie...
d4fh51a

Pogoda znacznie się zmieni. Śnieg i mróz od tego weekendu

Pierwszy taki atak zimy w Polsce, który utrzyma się przez dłuższy czas, już w ten weekend. Synoptycy przewidują, że w wielu miejscach sypnie śniegiem, a temperatura znacznie spadnie. Dotrze mroźne powietrze znad Morza Arktycznego.
Share
Pogoda znacznie się zmieni. Do Polski zawita zima
Pogoda znacznie się zmieni. Do Polski zawita zimaŹródło: Ventusky.com
d4fh51a

Pogoda w najbliższy weekend to prawdziwy powiew zimy. Jak wyjaśnia portal fanipogody.pl, nasz kraj znajdzie się na skraju wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. To on przyniesie ochłodzenie i opady śniegu. Dotrze mroźne powietrze znad Morza Arktycznego.

Pierwszy biały puch pojawi się już nawet w piątek popołudniu i wieczorem, ale naprawdę sypnie w sobotę i w niedzielę.

W Polsce wschodniej, północno-wschodniej i południowo-wschodniej w sobotę temperatura spadnie do około zera stopni. To w tej części kraju spodziewane są intensywniejsze opady śniegu. Nieco cieplej będzie na zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 5-6 stopni. Tam można spodziewać się raczej opadów śniegu z deszczem i deszczu. Odczuwalna temperatura będzie jednak niższa od prognozowanej z uwagi na porywisty wiatr.

d4fh51a

Jeszcze zimniej będzie w niedzielę. Rano prawie w całej Polsce można spodziewać się mrozu. Zawita on szczególnie na południe. W okolicach Zakopanego temperatura spadnie do minus 8-10 stopni. Mocniej także sypnie śniegiem. Biały puch będzie szczególnie widoczny na pogórzach i w górach. Może spaść ok. 10-12 cm w ciągu doby. Możliwe, że biały krajobraz zostanie z nami przez najbliższe dni.

Pogoda. Opady śniegu w sobotę Ventusky.com
Pogoda. Opady śniegu w sobotę Źródło: Ventusky.com
Pogoda. Opady śniegu w niedzielę Ventusky.com
Pogoda. Opady śniegu w niedzielę Źródło: Ventusky.com

Z uwagi na niską temperaturę i opady śniegu lub śniegu z deszczem możemy spodziewać się oblodzenia dróg i ulic. Kierowcy są szczególnie proszeni o ostrożność.

Co prawda synoptycy zastrzegają, że prognozy powyżej 5 dni są obarczone dużym błędem, lecz przewiduje się, że w okolicach 5-6 dnia grudnia nadejść może silne ocieplenie.

Sprawdź szczegółową prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fh51a

Podziel się opinią

Share
d4fh51a
d4fh51a
Więcej tematów