Trwa ładowanie...
d2kkixx

Pogoda w Polsce będzie tylko upalna. To pikuś w porównaniu do piekła w Hiszpanii i Portugalii

Pogoda w Polsce nie rozpieszcza. Czekają nas legendarne, afrykańskie upały. Temperatura dobije do 35 stopni Celsjusza. Pojawią się gwałtowne burze z gradem. Ale to Hiszpanię czekają piekielne dni - słupki rtęci dobiją do 48-49 st. C.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w Europie będzie ekstremalnie wysoka
Pogoda w Europie będzie ekstremalnie wysoka (WXCharts)
d2kkixx

Pogodowe szaleństwa trwa w Polsce i niemal całej Europie. Wydano właśnie ostrzeżenia dotyczące upalów. Temperatura w całym kraju przekroczy w najbliższych dniach 30 kresek, a wzdłuż zachodniej granicy Polski dobije nawet do 35. kreski. Ale za taką pogodą idą popołudniowe burze.

Przed wyjściem z domu sprawdź pogodę w swoim mieście

Gwałtowne oberwania chmur spodziewane są w całym kraju. Ostrzeżenia dotyczą Pomorza, Warmii i Mazur, Podlasia, Lubelszczyźny, Podkarpacia, Małopolski,Śląska i Mazowsza. Będą to bardzo krótkie, ale intensywne burze z porywistym wiatrem do 70 - 80 km/h. Lokalnie pojawią się opady gradu. Niestety, w niektórych miejscach burze mogą przyjmować charakter niebezpiecznych, lokalnych nawałnic.

d2kkixx

Pogoda w Hiszpanii i Portugalii - nawet 49 kresek

Temperatura w Polsce jest ekstremalnie wysoka, ale to, co dzieje się w Europie, wręcz przeraża. W południo-zachodniej Hiszpanii i części Portugalii słupki rtęci dobiją do 49 st. C. W Madrycie i Sewilli będzie chłodniej, bo tylko 40 i 43 st. C. Takie są prognozy serwisu AccuWeather na najbliższy weekend.

Z kolei MetOffice podaje inne wskaźniki. We Francji będzie 40 st. C, a w południowej Hiszpanii 48 st. C.

W Polsce szczyt upalnej pogody będzie w środę. Wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania, ostrzegamy. Należy unikać przebywania na otwartym słońcu, zwłaszcza około południa i we wczesnych godzinach popołudniowych. Nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach.

d2kkixx

Z kolei osoby starsze, jeżeli koniecznie muszą wyjść z domu, to najlepiej niech zrobią to do godziny 10.00 - 11.00. Oprócz tego warto pić bardzo dużo wody, tak do 2-3 litrów dziennie. Dobrze jest odpuścić ćwiczenia fizyczne, mieć nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Trzeba także chronić dzieci przed bezpośrednim słońcem, a wchodząc do wody robić to powoli, żeby uniknąć szoku termicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Hity polskich straganów. To turyści kupują na wakacjach?

d2kkixx

Podziel się opinią

Share

d2kkixx

d2kkixx
Więcej tematów