Trwa ładowanie...
dxm068v

Pogoda. Uwaga! Są ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia

Upalna pogoda nie odpuszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla południowo-zachodniej części Polski. Gorąco będzie przez najbliższych kilka dni, ale alerty mogą zostać rozszerzone na kolejne regiony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Uwaga! Są ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia
(Pixabay)
dxm068v

Pogoda. Uwaga na ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla województwa dolnośląskiego i opolskiego a także dla południowego regionu kraju, czyli województw: małopolskiego i podkarpackiego. Nie jest jednak wykluczone, że ostrzeżenia będą też ogłaszane dla kolejnych regionów, bo według prognoz bardzo wysokie temperatury mają utrzymywać się w Polsce przez co najmniej kilka najbliższych dni.

Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 do 31 stopni Celsjusza. Nocą termometry będą pokazywać minimum od 15 do 17 st. C.

dxm068v

Maseczki w sklepach. Szumowski stawia sprawę jasno

Pogoda. Co oznacza pierwszy stopień ostrzeżeń IMGW?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

dxm068v

Rządowe Centrum Bezpieczeństwaprzypomina, aby w czasie upałów pić dużo wody niegazowanej, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla ponadto, że przy wysokich temperaturach nie powinno się spożywać alkoholu w dużych ilościach, gdyż odwadnia on organizm. Nie wolno pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxm068v

Podziel się opinią

Share
dxm068v
dxm068v