Pogoda szaleje. Zmiany są gwałtowne. Synoptycy mają dobre wieści
Atrakcji w pogodzie nam nie brakuje. Deszcze, burze, krupa śnieżna. Do tego za nami wyjątkowo zimna noc. Zmiany są błyskawiczne. Ale już w weekend przez chwilę odetchniemy. Synoptycy zapowiadają kilka wyjątkowo ciepłych dni.
20.09.2019 | aktual.: 22.09.2019 09:06
Pogoda. W piątek postępować będzie stopniowa przebudowa pola barycznego. Na wschodzie i południu na aurę wpływać będzie zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Rosji o nazwie Ignaz. Pogodę pogarszać tam będą drugorzędne, chłodne fronty atmosferyczne. Na zachodzie i w centrum pogodę kształtować będzie pogodny i słoneczny wyż o nazwie Hanneke, którego centrum znad Niemiec przemieszczać się będzie nad Czechy.
W piątek jeszcze z północnego zachodu napływać będą chłodne polarno-morskie masy powietrza - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.
Pogoda na weekend
Podczas weekendu w Polsce na aurę wpływać będzie pogodny wyż Hanneke, którego centrum znad Czech przez Słowację i Węgry przemieszczać się będzie nad Rumunię i Morze Czarne. Powyższy ośrodek wysokiego ciśnienia niemal w całym kraju zapewni nam pogodną i słoneczną aurę - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.
W sobotę tylko przed południem słaby, przelotny deszcz możliwy jest jeszcze na północy, północnym wschodzie i wschodzie kraju. Z południowego zachodu natomiast zaczną napływać do nas cieplejsze masy powietrza, więc temperatura podskoczy o klika kresek.
W sobotę termometry wskażą od 14-17 stopni na wschodzie kraju, do 18-20 stopni w zachodniej Polsce.
Niedziela będzie jeszcze cieplejsza, termometry wskażą od 17-20 stopni na wschodzie do 22 w środkowym i zachodnim pasie kraju.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.
Pogoda na kolejny tydzień. Jesień
W poniedziałek 23.09 o godzinie 09.50 rozpocznie się astronomiczna jesień, ale w tym dniu jeszcze na przeważającym obszarze kraju (oprócz zachodniej Polski) będzie pogodnie, a w całym kraju ciepło. Temperatura będzie wynosić od 17 do 22 stopni.
Niestety w kolejnych dniach przyszłego tygodnia obszar Polski znajdował się będzie pomiędzy wyżem znad Skandynawii i północnej Rosji, a niżem znad Wysp Brytyjskich.
Takie rozmieszczenie układów barycznych spowoduje, że za sprawą wyżu z północnego wschodu i wschodu napływać będą chłodne masy powietrza. Dodatkowo będzie wilgotno, co jeszcze obniży temperaturę odczuwalną. Na zachodzie, w centrum i na południu dominować będą chmury z opadami deszczu.
Do końca tygodnia temperatura wahać się będzie w przedziale pomiędzy 9, a 17 kreską.
Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska
Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka
Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy
Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia
Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego
Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl