Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Żółte alerty dla całej Polski
IMGW wydało 3 rodzaje alertów 1. stopnia dla całego kraju: przed przymrozkami, oblodzeniem i opadami śniegu. W poniedziałek będzie dość chłodno. Nadzieja na poprawę może przyjść od wtorku, za sprawą ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego.
Polska pozostanie jeszcze w poniedziałek pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji, który przyniesie do kraju zimne i arktyczne powietrze. Będzie dość chłodno. W ciągu dnia słupki rtęci pokażą od 2 do 6 stopni Celsjusza, chłodniej w górach o rejonach podgórskich. W całym kraju raczej pochmurno, z możliwymi przejaśnieniami. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty. W górach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.
Pogoda. IMGW wydaje 3 rodzaje ostrzeżeń
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał 3 rodzaje alertów 1. stopnia. Pierwsze ostrzeżenia dotyczą przymrozków w 16 województwach. Rano temperatura na minusie. Alerty obowiązują do środy do godz. 8.00, za wyjątkiem południowych województw kraju, które zostały wydane do czwartku do godz. 8.
Kolejny "żółty" alert IMGW dotyczy oblodzeń. Został wydany dla 10 woj.: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego oraz południowych powiatów woj. wielkopolskiego.
Ostatnim rodzajem ostrzeżeń są alerty przed opadami śniegu, które zostały wydane dla 4 południowych województw kraju. Obowiązują na Dolnym Śląsku, Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. W poniedziałek spodziewane są przelotne opadu śniegu, deszczu ze śniegiem, a nad morzem możliwy jest opad krupy śnieżnej. W Karpatach możliwy jest przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm.
Pogoda. Wtorek nadzieją na poprawę
Wieczorem i w nocy słupki rtęci spadną poniżej zera. Cieplejsze temperatury możliwe są w najlepszym wypadku od wtorku, za sprawą innego kolejnego ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego.
Sprawdź pogodę dla swojego regionu na pogoda.wp.pl
Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Naukowcy: ciepła pogoda może pomóc w zakończeniu epidemii
Źródło: pogodynka.pl/Cumulus
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl