Trwa ładowanie...
d1vesft
wrocławskie biuro prognoz Cumulus
pogoda

Pogoda. Od niedzieli koniec arktycznego chłodu, a od wtorku sporo słońca

Pogoda. Od niedzieli zacznie docierać do nas cieplejsze powietrze atlantyckie. W niedzielę na północy i w centrum, a w poniedziałek prawie w całym kraju pokropi jeszcze słaby deszcz. Dopiero od wtorku zdecydowana poprawa pogody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Przed nami zmiana
Pogoda. Przed nami zmiana (Ventusky.com)
d1vesft

Pogoda. Niedziela ze stopniowym pogorszeniem pogody, tylko na południu pogodnie i słonecznie

W niedzielę początkowo pas północny, a następnie pas środkowy dostanie się pod wpływ frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Norwegii. Natomiast południe pozostanie pod dobroczynnym wpływem pogodnego wyżu znad Rumunii. Stąd, jak informuje nas Ireneusz Dąbrowski z wrocławskiego Cumulusa, do południa chmury i opady deszczu pojawią się już w pasie północnym od Zachodniopomorskiego po Podlasie. Jednak z upływem dnia front będzie przesuwał się na południe i po południu chmury i opady dotrą do linii Zielona Góra-Łódź-Lublin. Natomiast na południu (poniżej linii Zielona Góra-Łódź-Lublin) niedziela zapowiada się pogodna, a im bardziej na południe, tym bardziej słoneczna.

Pogoda. Koniec arktycznego chłodu, bo z zachodu zacznie docierać umiarkowane, atlantyckie ciepło

W niedzielę Polska znajdzie się pomiędzy niżem norweskim a wyżem rumuńskim, stąd z zachodu zacznie docierać do nas cieplejsze powietrze atlantyckie. Zatem w niedzielę w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy do 4-5 stopni na południowym wschodzie, przez 6-7 w centrum, do 9-10 na północnym zachodzie. Jednak, jak nas przestrzega synoptyk z Cumulusa, wychodząc z domu ubierzmy się cieplej, bo na zewnątrz dokuczał nam będzie porywisty wiatr (do 40-65 km/h), który skutecznie obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

Pogoda. Noc z niedzieli na poniedziałek w całym kraju na plusie

d1vesft

Z nastaniem nocy aktywność frontu zacznie wygasać, opady na przeważającym obszarze pozanikają, ale chmury pozostaną. Dodatkowo z zachodu docierać do nas będzie umiarkowane ciepło atlantyckie. Nałożenie się tych dwóch czynników (chmury i atlantyckie ciepło) sprawi, że noc z niedzieli na poniedziałek prawie w całym kraju będzie na plusie (od 3 do 5 stopni), a delikatnie poniżej zera (do minus 1-3 stopni) temperatura spadnie tylko na przedgórzu.

Pogoda. Poniedziałek ze zmienną aurą w umiarkowanie ciepłym powietrzu atlantyckim

W poniedziałek jeszcze pozostaniemy pod wpływem norweskiego niżu, który powoli odchodził będzie nad Półwysep Kolski. Zatem prawie w całym kraju musimy się liczyć ze zmienna aurą - więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil i od czasu do czasu słaby, przelotny deszcz, a w Karpatach słaby śnieg. W poniedziałek pogodnie będzie tylko na krańcach zachodnich, a po południu pogoda poprawi się również na południowym zachodzie. Natomiast temperatura wahać będzie się od 5-7 stopni na wschodzie, 7-8 na zachodzie, jedynie na przedgórzu Karpat będzie chłodniej, bo od 1 do 3 stopni.

Pogoda. Wtorek i środa pogodne i cały czas na plusie

Już w nocy z poniedziałku na wtorek nastąpi przebudowa pola barycznego. Niż znad Półwyspu Kolskiego odejdzie w zapomnienie, a my dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu znad zachodniej Europy, który wędrował będzie w kierunku Bałkanów. Zatem wtorek i środa, a być może i czwartek, w całym kraju zapowiadają się pogodne i słoneczne. Temperatura oscylować będzie w przedziale od 5 do 7 stopni, a poranki z niewielkim mrozem spodziewane są tylko na przedgórzu.

Prognozę pogody przygotował Ireneusz Dąbrowski z wrocławskiego biura prognoz "Cumulus Wojciech Majik".

d1vesft

Podziel się opinią

Share
d1vesft
d1vesft
Więcej tematów