Trwa ładowanie...

Pogoda nas nie oszczędza. Mgły lodowe. Ostrzeżenia IMGW

Pogoda zmienia się z dnia na dzień. W czwartek rano kierowcy muszą się zmagać z gęstą mgłą, która znacznie ogranicza widoczność na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w nocy ostrzeżenia dla ośmiu województw.
Share
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla ośmiu województw
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla ośmiu województwŹródło: East News
d1o8hgb
  • Od rana w Polsce utrzymują się gęste mgły
  • IMGW wydało ostrzeżenia
  • Nie ma co liczyć na białe święta

W związku z napływającym z południa cieplejszym powietrzem i dużą dawką wilgoci w atmosferze w zachodniej, północnej, centralnej, wschodniej i południowej Polsce występować będą silne zamglenia i lokalne mgły. Z najbardziej intensywnymi zjawiskami mamy do czynienia w Lubuskiem, Wielkopolsce, na Kujawach i w Pomorskiem, na Warmii, Mazurach, na Mazowszu i w Łódzkiem oraz w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku i Opolszczyźnie - informują synoptycy Cumulusa.

Mgły miejscami ograniczają widoczność od kilkuset do kilkudziesięciu metrów i powinny zaniknąć około godziny 10.00 - 11.00. Mogą ograniczyć widoczność miejscami od 50 m do 200 m.

d1o8hgb

Jak wskazują "Fani pogody", ostatniej nocy rozwinęły się nawet mgły lodowe, czyli złożone z małych kryształków lodu.

Alertem objęte są województwa lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, świętokrzyskie i małopolskie.

   imgw
Źródło: imgw
d1o8hgb

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na święta

Pierwsze prognozy na święta wskazują, że zarówno Wigilia jak i Święta Bożego Narodzenia na przeważającym obszarze Polski zapowiadają się ze zmienną aurą – więcej chmur, trochę słońca i od czasu do czasu popada przelotny deszcz.

d1o8hgb

Więcej szczęścia do pogody będą mieli mieszkańcy północnej Polski, a w Wigilię również południowej części kraju, gdzie pogodnego nieba będzie najwięcej. Nadal będzie ciepło, bo w Wigilię i oba dni świąteczne termometry wskażą od 5–7 stopni na północy, do nawet 9–12 na południu. Niestety przy tak wysokich wskazaniach termometrów nigdzie nie będziemy mogli liczyć na "białe święta”.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Andrzej Duda miał nie wiedzieć, że jest nagrywany. "Infantylny"

d1o8hgb

Podziel się opinią

Share
d1o8hgb
d1o8hgb
Więcej tematów