Trwa ładowanie...

Pogoda na weekend – miłe złego początki

Pogoda w nadchodzący weekend zachwyci pięknym słońcem i wysokimi temperaturami ale tylko w piątek. W kolejnych dniach można będzie przeżyć szok termiczny, ponieważ temperatura spadnie nawet o 13 st. C.

Share
Pogoda na weekend – miłe złego początki
Źródło: iStock.com
d3y4fe2

Pogoda na piątek 21.09

Pogoda w piętek zachwyci wysokimi temperaturami w całym kraje. Rekordy ciepła padną w Zielonej Górze, gdzie odnotujemy nawet 31 st. C. Niewiele chłodniej będzie we Wrocławiu – 29 st. C. Centrum kraju również będzie cieszyło się piękną aurą i około 28 st. C za oknem. W piątek słoneczna pogoda będzie panowała również w górach. Chmury nad Zakopanem zostaną rozproszone, a termometry wskażą 23 st. C. Wschód kraju również będzie się cieszył wysokimi temperaturami. W Białymstoku i Lublinie odnotujemy 27 st. C. Ciepło będzie też na wybrzeżu. Prognozy dla Gdańska i Kołobrzegu zapowiadają około 28 st. C. Niestety z zachodu zaczną napływać deszczowe chmury. Właśnie dlatego szczególnie w rejonie Szczecina i Kołobrzegu mogą występować opady deszczu.

Pogoda na sobotę 22.09

Pogoda w sobotę zaskoczy deszczem i niskimi temperaturami. Najchłodniejszym miejscem na polskiej mapie będzie Zakopane, gdzie odnotujemy zaledwie 11 st. C i opady deszczu. Niewiele cieplej będzie w Lublinie – 14 st. C i również deszcz. Centralna oraz północna część kraju mogą spodziewać się temperatur sięgających 17-18 st. C. Wszędzie będzie jednak pochmurnie, a miejscami może spaść deszcz. Jedynymi rejonami kraju, w których pogoda nie zaskoczy opadami deszczu będą Śląsk i Ziemia Lubuska. Słupki rtęci w tych okolicach zatrzymają się na wysokości 18 st. C.

Pogoda na niedzielę 23.09

Pogoda w niedzielę będzie łaskawa dla wschodnich i południowych krańców kraju. W Lublinie i Białymstoku przestanie padać, a na termometrach zobaczymy 17 st. C. Na południu również obędzie się bez opadów, ale niestety będzie tu nieco chłodniej – 14-16 st. C. Centralna część Polski pozostanie w zasięgu deszczowych chmur, a w Warszawie odnotujemy 18 st. C. Na wybrzeżu ponownie deszczowo i chłodno – 16 st. C. Temperatura odczuwalna będzie jednak nieco niższa z powodu silnego wiatru, którego podmuchy mogą osiągać nawet 32 km/h. W niedzielę deszczowa pogoda dotrze również do Zielonej Góry. Tu również będzie chłodno – 16 st. C. Słoneczna aura utrzyma się nad Wrocławiem, gdzie słupki rtęci wskażą 18 st. C.

d3y4fe2

Podziel się opinią

Share
d3y4fe2
d3y4fe2
Więcej tematów