Trwa ładowanie...
d1au05g

Pogoda na wakacje 2018. Szczęściarze, którzy wzięli urlop po 11 lipca

To już koniec epizodu z inwazją chłodnego powietrza arktycznego. - Nadciąga ciepłe lato. Według najnowszych prognoz od wtorku będzie coraz cieplej - donosi serwis Meteogroup Polska. Kto zarezerwował urlop po 11 lipca, ma szansę pławić się upale.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na lipiec 2018. Nadchodzi fala upałów.
Pogoda na lipiec 2018. Nadchodzi fala upałów. (Agencja Gazeta, Fot: Artur Kubasik)
d1au05g

Patrząc za okno, trudno jeszcze w to uwierzyć. W ciągu trzech dni skończy się inwazja chłodnego arktycznego powietrza do Polski. Serwisy pogodowe zgodnie zapowiadają, że wkrótce nadejdzie fala upałów. W wielu regionach temperatura przekroczy 29 stopni. Według serwisu Meteogroup Polska pomiędzy niedzielą, a środą niczym za dotknięciem magicznej różdżki, temperatura podskoczy o prawie 10 stopni Celsjusza. We Wrocławiu nastąpi skok z 18 do 28 stopni ciepła.

Koniec arktycznego epizodu

- Od piątku cały kraj był w zasięgu frontu chłodnego, który oparł się na południu o Alpy, Góry Dynarskie oraz Rodopy na Półwyspie Bałkańskim - informuje Ryszard Olędzki, synoptyk z serwisu meteo.pl. W najbliższych dniach przewiduje dwa typy pogody. - Pierwszy to przelotne opady deszczu wychodzące znad Bałtyku i przemieszczające się w kierunku południowym. Drugi typ pogody związany bezpośrednio z ośrodkiem niżowym, którego chmury nasuwać się będą nad północno-wschodnią ćwiartkę kraju. Najcieplej będzie na krańcach zachodnich - dodaje. To jednak prognoza opisująca wydarzenia w pogodzie do poniedziałku.

d1au05g

Prognoza na lipiec 2018. Nadciągają fale upałów

Jednak już długoterminowe prognozy przynoszą dużo słońca i uderzenia dwóch fali upałów. Pierwsza z nich ma nadejść w czwartek 5 lipca. We Wrocławiu i Poznaniu słupki termometrów pokażą około 29 stopni C. Następna fala gorąca ma dotrzeć nad Polskę 11 lipca. Wtedy już temperatury bliskie 30 stopni mają utrzymywać się przez kilka dni z rzędu.

Przypomnijmy, że według serwisu Meteo France wakacje 2018 mają być w Polsce wyjątkowo gorące. Długoterminowa prognoza na lipiec, sierpień, wrzesień, zakłada cieplejszą, suchszą i bardziej słoneczną pogodę w kraju niż zwykle. Temperatury mają być wyższe od średniej z ostatnich 30 lat. Europę Centralną, w tym Polskę, mają nawiedzać fale "uporczywych upałów".

d1au05g

Pogoda na wakacje 2018. Francuska służba przewiduje anomalie w Polsce

Podobny scenariusz przewiduje Weather Co Europe: - W Polsce lipiec będzie cieplejszy o jeden, dwa stopnie Celsjusza niż średnia wieloletnia - piszą eksperci tego serwisu pogodowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów