Trwa ładowanie...
d19jtvb

Pogoda. Już nie susza, tylko powódź? IMGW ostrzega przed podtopieniami

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące groźnego wezbrania poziomu wód w rzekach Wisłoka oraz San. Możliwe są nawet lokalne podtopienia. Niż Isolde właśnie zaczął zalewać deszczem południe Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Już nie susza, tylko powódź? IMGW ostrzega przed podtopieniami
(IMGW)
d19jtvb

"W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka (szczególnie w ich górnych częściach) oraz na mniejszych ciekach, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo w miejscu wystąpienie szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych" - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Hydrolodzy państwowego instytutu opisują sytuację jako "duże zagrożenie". W sobotę po południu wydali nowy komunikat. Spodziewają się opadów deszczu, które miejscami będą powodować podtopienia, a także doprowadzą do wezbrań potoków na terenach górskich oraz rzek. Ostrzeżenie dotyczy województw podkarpackiego, małopolskie i świętokrzyskiego.

Pogoda. Deszcze nad południową Polską

Nad Polskę dotarł zapowiadany od kilku dni niż Isolde, który utworzył się nad Morzem Czarnym. Największe opady spodziewane w sobotę wieczorem, w nocy z soboty na niedzielę po niedzielne południe. Eksperci prognozują, że suma opadów wyniesie od 30 do 60 litrów wody na metr. Z kolei w wysoko Tatrach może spaść do 50 centymetrów śniegu.

- Nie spodziewamy się powodzi, choć lokalnie możliwe będą podtopienia - komentują autorzy serwisu Meteoprognoza.pl. W trakcie weekendu pogoda stanie się wyjątkowo nieprzyjemna, ponieważ wzrośnie również prędkość wiatru, który w porywach może osiągać 50-70 km/h.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d19jtvb

Podziel się opinią

Share
d19jtvb
d19jtvb
Więcej tematów