Trwa ładowanie...
d2btqe1
pogoda

Pogoda. IMGW ostrzega 14 województw przed upałem. Alert przed burzą dla 7 regionów

Do 14 wzrosła liczba województw objętych alertem drugiego stopnia przed upałami - poinformował w piątek po południu IMGW. Dodatkowo w 7 województwach na południowym-wschodzie kraju będzie grzmiało. Tam Instytut wydał alert pierwszego stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia związane z upałami dla 14 województw
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia związane z upałami dla 14 województw (ventusky, Fot: ventusky)
d2btqe1

Na obszarach objętych ostrzeżeniami przed upałami maksymalna temperatura może wynieść aż 33 stopnie Celsjusza w ciągu dnia, w nocy zaś spadnie do 20 kresek powyżej zera.

Grzmieć będzie przede wszystkim w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim. Część terenów łódzkiego oraz na południu Mazowsza zostało także włączonych do alertów pierwszego stopnia przed burzami. Tam IMGW przewiduje obfite opady deszczu, miejscami wynoszącymi do 35 mm, wraz z wyładowaniami atmosferycznymi. Porywy wiatru na tych terenach mogą wynieść nawet 80 km/h. Lokalnie prognozowane są opady gradu.

imgw

Pogoda. Ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

d2btqe1

Z kolei drugi stopień przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu mogą ograniczyć aktywność na otwartej przestrzeni. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2btqe1

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

d2btqe1

Podziel się opinią

Share

d2btqe1

d2btqe1
Więcej tematów