Trwa ładowanie...
db9x82f

Pogoda. Gdzie jest burza? Grzmi i pada na południu kraju

Gdzie jest burza? Meteorolodzy ostrzegali przed burzami i opadami deszczu, które miały się pojawić nad Polską. Grzmiało i padało na południu kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Gdzie jest burza? Grzmi i pada na południu kraju
Pogoda. Gdzie jest burza? Grzmi i pada na południu kraju (Getty Images)
db9x82f

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed intensywnymi opadami deszczu z burzami. Alerty pierwszego stopnia obowiązują na Śląsku (w powiatach: cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała, żywieckim), w Małopolsce (w powiatach: wadowickim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, gorlickim) oraz na Podkarpaciu (w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, sanockim, leskim, bieszczadzkim).

Alerty obowiązują do godziny 22. IMGW ostrzega przed wystąpieniem opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Z kolei porywy wiatru w trakcie burz mogą osiągać do 65 kilometrów na godzinę.

Około godziny 17 przelotne opady i burze występowały południowo-wschodniej Polsce. "Najaktywniejsze komórki burzowe obserwuje się obecnie w Małopolsce, m.in. w rejonie Krakowa" - informuje IMGW. Burzowe chmury przenoszą się się na południowy wschód i południe.

Z kolei, jak podaje portal tvnmeteo.pl, słabe i umiarkowane burze występują głównie w województwie małopolskim oraz świętokrzyskim. Pojawiają się opady o natężeniu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

db9x82f

Wyładowania atmosferyczne można śledzić również w sieci. Sprawdź, gdzie jest burza tutaj.

Pogoda na środę. Co przyniesie noc?

W nocy na wschodzie i południowym wschodzie pojawią się chmury i przelotny deszcz, niewykluczone są również burze. Wysoko w Tatrach spadnie śnieg. Na pozostałym obszarze Polski ma być dość pogodnie, ale lokalnie wystąpią również mgły. "Temperatura 6-9°C, na pogórzach 3-5°C. Wiatr słaby, północny, tylko w burzach porywisty" - informuje IMGW.

Jak podaje WP Pogoda, w środę przelotne opady deszczu pojawią się Ziemi Łódzkiej, Mazowszu i Lubelszczyźnie. Na pozostałym obszarze przewaga pogodnego nieba. Zrobi się cieplej. Na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu 17-18 stopni, 19 stopni w centrum, od Dolnego Śląska po Małopolskę 20 stopni, na Ziemi Lubuskiej 21 st.C.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db9x82f

Podziel się opinią

Share
db9x82f
db9x82f
Więcej tematów