Trwa ładowanie...

Pogoda. Do poniedziałku pogodnie, później zmienna aura, ale cały czas ciepło

Do poniedziałku prawie w całym kraju pogodę kształtował będzie pogodny ośrodek wyżowy, którego centrum znad północno-wschodniej Polski przez kraje bałtyckie i Białoruś przemieszczać się będzie w kierunku zachodniej Rosji.

Prognoza pogody. W poniedziałek do południa na pas zachodni - nad Zachodniopomorskie, Lubuskie i Dolny Śląsk - nasunie się front, który związany będzie z niżem znad Morza Północnego Prognoza pogody. W poniedziałek do południa na pas zachodni - nad Zachodniopomorskie, Lubuskie i Dolny Śląsk - nasunie się front, który związany będzie z niżem znad Morza Północnego Źródło: WXCHARTS, fot: WXCHARTS
dku1bvp
dku1bvp

Pogoda. Niedziela i poniedziałek pogodne i słoneczne, tylko lokalnie popada i zagrzmi

Zatem jak prognozuje synoptyk wrocławskiego Cumulusa do poniedziałku (włącznie) słońca w zasadzie w całym kraju nam nie będzie brakować, tylko na obrzeżach kraju pogoda trochę pokaprysi.

Pogoda. W niedzielę popada i zagrzmi na południowym wschodzie

W niedzielę końcówka frontu związana z niżem ukraińskim przynosić będzie zmienną aurę w trójkącie południowo-wschodnim (na południu woj. lubelskiego, na wschodzie Małopolski i na Podkarpaciu) i tutaj do wczesnych godzin popołudniowych będzie się nieco mocniej chmurzyć i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a lokalnie może nawet zagrzmieć.

Pogoda. Natomiast w poniedziałek deszcz i burze pojawią się na zachodzie

Natomiast w poniedziałek do południa na pas zachodni - nad Zachodniopomorskie, Lubuskie i Dolny Śląsk - nasunie się inny front, który związany będzie z niżem znad Morza Północnego i tutaj pojawią się chmury i przelotne opady deszczu. Po południu strefa frontowa z przelotnymi opadami deszczu i dodatkowo z burzami przemieści się nieco na wschód i do końca dnia dotrze do linii Słupsk-Poznań-Opole.

Pogoda. Do poniedziałku sporo słońca i ciepło

Rozmieszczeni ośrodków barycznych nad Europą – na wschodzie wyż, na zachodzie niż – sprawi, że do poniedziałku włącznie z południowego zachodu i z południa zalewać nas będzie iberyjskie i bałkańskie ciepło. Stąd na temperaturę nie będziemy narzekać, bo wskazania termometrów oscylować będą pomiędzy 20, a 25 kreską, z tym, że w Lubuskiem mogą dobijać nawet do 27 stopni w cieniu.

Co wyróżnia Zełenskiego na tle polskich polityków? Reporter WP wskazał na istotny szczegół

Pogoda. Od wtorku więcej deszczu i burz, ale słońca też nie zabraknie

Od wtorku minimum do piątku nad naszymi głowami królować będą ośrodki niżowe, które zdominują szeroki pas rozciągający się od Skandynawii przez Polskę po Ukrainę i południową Rosję. Oczywiście niżom tym towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które raz po raz przemierzając Polskę przynosić będą zmienną aurę. Czyli wypiętrzone chmury kłębiaste przeplatać się będą ze słońcem i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a popołudniami przechodzić będą lokalne burze. W związku z tym, że nadal wlewać się będzie do nas południowe ciepło, więc uważajmy, bo popołudniowe burze (przy maksymalnym nagrzaniu do 25/27) mogą być gwałtowne, z krótkotrwałym, ale ulewnym deszczem, porywistym wiatrem, a nawet z lokalnymi opadami gradu, a nawet nie wyklucza się, że punktowo mogą przyjmować nawet charakter lokalnych nawałnic. Prowadząc analizę aktywności burzowej na chwilę obecną można przyjąć, że te najgwałtowniejsze burze nawiedzać będą głównie wschodnią Polskę (na wschód od linii Wisły), czyli tam, gdzie będzie najcieplej.

dku1bvp

Pogoda. Do końca tygodnia ciepło

Pomimo dominacji ośrodków niżowych i przechodzenia stref frontowych, to w tygodniu nadal utrzyma się południowa cyrkulacja i we wtorek i w środę docierać do nas będzie bałkańskie, a od czwartku iberyjskie ciepło. Zatem temperatura w zasadzie nie ulegnie większej zmianie i nadal oscylować będzie w przedziale 20/25 stopni , a we wschodniej Polsce dobijać będzie do 27. Tylko w strefach frontowych (pod chmurami i w opadach) spadać będzie ciut poniżej 20 kreski.

Pogoda. Podczas weekendu tygodniowy rekord temperatury i 30 stopni w cieniu

Z prognoz długoterminowych wynika, że główne uderzenie ciepła nastąpi podczas następnego weekendu, kiedy to na zachodzie i na południu temperatura dobije do 30 stopni w cieniu, a w słońcu będzie ją znacznie przekraczać.

Prognozę pogody przygotował Ireneusz Dąbrowski.

 Prognozę pogody przygotowało wrocławskie biuro prognoz "Cumulus Wojciech Majik" (www.cumulus.wroc.pl)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dku1bvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dku1bvp
Więcej tematów