Trwa ładowanie...
d8s6vm4

Pogoda: burza, silny wiatr i grad. Alert RCB dla dziesięciu województw. Będą przerwy w dostawach prądu?

Pogoda: burza, silny wiatr i grad. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzegawcze SMS-y dla dziesięciu województw. Możliwe przerwy w dostawach prądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda: burza, silny wiatr i grad. Alert RCB dla dziesięciu województw. Będą przerwy w dostawach prądu?
Pogoda: burza, silny wiatr i grad. Alert RCB dla dziesięciu województw. Będą przerwy w dostawach prądu? (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
d8s6vm4

Pogoda – Burza, silny wiatr i grad

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-y z ostrzeżeniami skierowanymi do osób przebywających w dziesięciu polskich województwach. Alert dotyczy gwałtownych burz, gradu oraz silnych porywów wiatru. Możliwe są również przerwy w dostawach prądu. Wiadomości, których treść zamieściliśmy poniżej, dotyczyły następujących województw: śląskiego, opolskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego oraz części województw: łódzkiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, lubelskiego i wielkopolskiego.

"Uwaga! Dziś i w nocy (01/07) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz – zostań w domu

d8s6vm4

Alert RCB – burza a bezpieczeństwo

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na wymienionych wyżej terenach Polski mogą wystąpić gwałtowne burze, lokalnie z gradem i porywami wiatru do 115 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swojej stronie internetowej uprzedziło, że ze względów bezpieczeństwa powinniśmy:

  • zamknąć okna i drzwi;
  • usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr;
  • przeparkować samochód w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej był zaparkowany pod drzewami;
  • pozostać w domu, jeżeli jest to możliwe;
d8s6vm4

Podziel się opinią

Share
d8s6vm4
d8s6vm4
Więcej tematów