Trwa ładowanie...

Pogłoski o otruciu Arafata to spisek?

Paryski dziennik "France Soir" za tezą o śmierci Jasera Arafata wskutek otrucia dostrzega spisek przeciwko Mahmudowi Abbasowi, którego Waszyngton chętnie widziałby jako jego następcę.

Share
Pogłoski o otruciu Arafata to spisek?Źródło: AFP
d3mdhly

Jeśli Arafat rzeczywiście został otruty, musiałoby się to stać w jego rezydencji w Ramalli. Dowodziłoby to, że Izraelczycy, którzy musieli tego dokonać, mieli na miejscu swych agentów. Innymi słowy, że ludzie z otoczenia Arafata byli izraelskimi agentami. Wskazuje to zarówno na premiera Ahmeda Korei, jak i na Mahmuda Abbasa. Jeśli Arafat rzeczywiście został otruty, oznaczałoby to ponadto, że Korei i Abbas informację tę z rozmysłem ukryli przed narodem palestyńskim i że mieli zatem wspólników. A więc należałoby ich wyeliminować! - pisze "France Soir".

Kto puszcza w obieg te pogłoski? Zdaniem francuskiej gazety robi to szef Fatah, Faruk Kaddumi, który jest przeciwny jakiemukolwiek procesowi pokojowemu, oraz - wspólnie z jordańskim lekarzem jej męża - żona Arafata, Suha. Jest ona sterowana przez jastrzębie w Organizacji Wyzwolenia Palestyny i ma niewyrównane rachunki z "człowiekiem Amerykanów" Mahmudem Abbasem.

Kto rozpowszechnia pogłoski o otruciu? Dysydenci z Fatah, którzy właśnie chcą zablokować drogę Mahmudowi Abbasowi i popierają Marwana Bargutiego, odsiadującego wyrok dożywocia w izraelskim więzieniu.

Innymi słowy: hipoteza o otruciu jest manewrem, by spowodować fiasko pokojowego planu USA, który zakłada wybór Abbasa na prezydenta Palestyńczyków - pisze "France Soir".

d3mdhly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mdhly
d3mdhly
Więcej tematów