Trwa ładowanie...
dcijyb7
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podwójny start w wyborach - jak nie prezydent to może radny

Prezydenci walczący o reelekcję kandydują też do rad miast czy sejmików - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwójny start w wyborach - jak nie prezydent to może radny
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dcijyb7

Choć nie można łączyć mandatu radnego miejskiego czy wojewódzkiego z prezydenturą, to włodarzom miast nie przeszkadza podwójny start w wyborach.

Jacek Majchrowski będzie ubiegać się o wybór na prezydenta Krakowa po raz czwarty (ma własny komitet, ale startuje z poparciem SLD i PSL). Będzie też w jednym z okręgów jedynką na liście do rady miasta. "Zależy mi na identyfikacji przez wyborców mojego komitetu. Dzięki mojemu nazwisku łatwiej będą mogli rozpoznać listę i rekomendowanych przeze mnie kandydatów" - mówi prezydent Krakowa.

O miejsce w radzie miasta i o reelekcję walczy też prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (PO). Rzecznik ratusza Antoni Pawlak tłumaczy, że wybory są zawsze niewiadomą, a Adamowicz chce pracować dla Gdańska. "Gdyby przegrał wybory prezydenckie, mógłby to robić jako radny" - dodaje Pawlak.

- To nie jest czymś godnym pochwały. Każdy, kto bierze udział w życiu politycznym, musi się liczyć z tym, że ponosi ryzyko przegrania wyborów - uważa jednak dr Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

dcijyb7

Podziel się opinią

Share

dcijyb7

dcijyb7
Więcej tematów