Trwa ładowanie...
d5d6ob7
Policja

Podrabiał dokumenty dla "orzeszkowego gangu". Fałszerz zatrzymany przez CBŚP

• Policjanci CBŚP zatrzymali fałszerza dokumentów
• Świadczył on usługi grupom przestępczym z Polski
• Mężczyzna pracował również dla tzw. "orzeszkowego gangu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podrabiał dokumenty dla "orzeszkowego gangu". Fałszerz zatrzymany przez CBŚP
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d5d6ob7

Policjanci CBŚP z Krakowa zatrzymali fałszerza, który podrabiał dowody i dokumenty dla tzw. "orzeszkowego gangu". To zorganizowana grupa przestępcza, trudniąca się wyłudzaniem hurtowych ilości towarów spożywczych w obrocie międzynarodowym.

45-latek specjalizował się w podrabianiu dokumentów tożsamości i poświadczających zdobycie określonego wykształcenia. Fałszował też dokumenty służące do zalegalizowania obrotu kradzionymi samochodami.

Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Proszkowa (powiat Wołowski) na Dolnym Śląsku. Po wejściu na posesję, funkcjonariusze odkryli profesjonalnie urządzoną pracownię fałszerską, wyposażoną w drukarki, grawery itp. Na miejscu zabezpieczono też ponad 300 podrobionych dokumentów - w większości dowodów osobistych oraz praw jazdy. U mężczyzny zabezpieczono też ponad 250 tys. zł w gotówce. Jak ustalono, świadczył on tego rodzaju usługi na rzecz co najmniej kilku grup przestępczych z Polski.

Zatrzymanie fałszerza to kolejny etap sprawy "gangu orzeszkowego". Jego członkowie wyłudzili m.in. 44 tony orzechów laskowych od tureckiego producenta. Sprawcy podszywali się pod znane sieci handlowe działające w Polsce.

Część wyłudzonych przez nich towarów zdołano już odzyskać - to produkty o wartości co najmniej 5 mln zł.

d5d6ob7

Podziel się opinią

Share
d5d6ob7
d5d6ob7
Więcej tematów