Trwa ładowanie...
dzrenv3

Podpalili policyjne biuro, żeby zniszczyć akta. Straty wynoszą 100 tys. zł

Grupa mężczyzn podpaliła pomieszczenie biurowe Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Chcieli w ten sposób zniszczyć znajdujące się w środku dokumenty obciążające jednego z nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podpalili policyjne biuro, żeby zniszczyć akta. Straty wynoszą 100 tys. zł
(KMP w Lesznie)
dzrenv3

W nocy z 10 na 11 października wybuchł pożar w jednym z budynków sąsiadujących z siedzibą główną leszczyńskiej komendy. Funkcjonariusze podjęli akcję gaśniczą, jednak zadymienie było na tyle duże, że nie zdołali wejść do wnętrza zagrożonych przez ogień pomieszczeń biurowych należących do Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Powstałe w wyniku pożaru straty szacunkowo wyceniono na kwotę 100 tysięcy złotych. Strażacy od początku wskazywali, że wszystko wskazuje na to, iż przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Policjanci, którzy wszczęli w tej sprawie śledztwo, dość szybko wytypowali potencjalnych sprawców. Już w sobotę, 11 października zatrzymano dwie osoby.

dzrenv3

- Przeprowadzone czynności i zebrane w sprawie dowody doprowadziły do postawienia im zarzutów uszkodzenia mienia oraz niszczenia dokumentacji policyjnej. 12 października Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzy miesięcy wobec 29-letniego mieszkańca Leszna i 46-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego – informuje Monika Żymełka, oficer prasowy leszczyńskiej policji. – Starszy z mężczyzn zlecił podpalenie, a młodszy pośredniczył w wynajęciu podpalacza – dodaje.

W poniedziałek, 13 października we wczesnych godzinach rannych policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby mające związek z tą sprawą, w tym podpalacza. Jak ustalili policjanci, sprawca włamał się do pomieszczeń przychodni lekarskiej znajdującej się na parterze policyjnego obiektu. Następnie wyłamał drzwi do pomieszczenia zajmowanego przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i tam wzniecił ogień.

- Głównym motywem było zniszczenie akt spraw dotyczących działalności przestępczej zleceniodawcy, 46-letniego mieszkańca Leszna – wyjaśnia Żymełka.

W sumie w tej sprawie zarzuty postawiono trzem osobom. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut dotyczący kierowania czynem zabronionym polegającym na podpaleniu policyjnego biura wraz z znajdującym się wewnątrz wyposażeniem oraz dokumentacją. Drugiemu zatrzymanemu zarzuca się pośredniczenie w dokonaniu tego przestępstwa. Natomiast trzeci, najstarszy z zatrzymanych, to osoba, która fizycznie wznieciła ogień. Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

dzrenv3

Podziel się opinią

Share

dzrenv3

dzrenv3
Więcej tematów