Trwa ładowanie...
d47e0gi
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podpalenie w redakcji niemieckiej gazety z przedrukami z "Charlie Hebdo"

Redakcja niemieckiego dziennika "Hamburger Morgenpost" w Hamburgu, przedrukowującego satyryczne wizerunki Mahometa z francuskiego "Charlie Hebdo", została podpalona w nocy z soboty na niedzielę. Nikt nie został poszkodowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba gazety (PAP/EPA, Fot: Bodo Marks)
d47e0gi

Policja poinformowała, że przez okna do archiwum redakcji wrzucono kamienie, a następnie substancję zapalającą.

Zatrzymano dwie osoby, które miały zachowywać się podejrzanie w pobliżu redakcji. Trwa śledztwo; policja odmówiła podania jakichkolwiek informacji na temat zatrzymanych.

d47e0gi

Po środowej masakrze w siedzibie tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu "Hamburger Morgenpost" na pierwszej stronie umieścił przedrukowane z francuskiego magazynu trzy satyryczne rysunki przedstawiające proroka Mahometa. "Tyle wolności musi być możliwe" - napisano.

Władze oświadczyły w niedzielę rano, że "kluczową kwestią" jest ustalenie, czy podpalenie miało związek z przedrukowaniem rysunków.

Niemiecka agencja dpa podała, że w wyniku ataku zniszczone zostały dokumenty znajdujące się w archiwum.

Ogień został szybko opanowany, a redakcja, według policji, może wrócić do pracy w tym budynku.

d47e0gi

W ataku w środę na siedzibę francuskiego satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" zginęło 12 osób, w tym znani rysownicy i dwaj policjanci. Sprawcy zostali zabici w piątek w wyniku policyjnej obławy; twierdzili, że należą do Al-Kaidy w Jemenie.

Premier Francji Manuel Valls powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że władze Francji przygotowują się na następne ataki terrorystyczne. Jeżeli śledztwo potwierdzi podejrzenie, że atak na siedzibę hamburskiej gazety był powiązany z publikacją rysunków z "Charlie Hebdo", to okaże się, że nie tylko Francja musi być przygotowana na tak ekstremalne wypadki.

d47e0gi

Podziel się opinią

Share

d47e0gi

d47e0gi
Więcej tematów