Trwa ładowanie...

Podejrzenie pierwszego zarażenia ebolą poza Afryką Zachodnią

Wstępne testy wykazały ebolę u pielęgniarki, która zajmowała się chorym duchownym w szpitalu w Madrycie. W razie potwierdzenia będzie to pierwszy poza Afryką Zachodnią przypadek zarażenia ebolą - przekazały źródła w hiszpańskiej służbie zdrowia.

Share
Podejrzenie pierwszego zarażenia ebolą poza Afryką Zachodnią
Źródło: PAP/EPA, Fot: Michael Reynolds
dfv121a

Przypadek choroby mają potwierdzić jeszcze dalsze testy. Na poniedziałek wieczorem hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zwołało konferencję prasową.

Dwa niezależne źródła we władzach służby zdrowia, na które powołuje się Reuters, podają, że pielęgniarka została przyjęta z objawami gorączki do szpitala w Alcoron na przedmieściach Madrytu.

dfv121a

Kobieta opiekowała się 69-letnim księdzem Manuelem Garcią Viejo w stołecznym szpitalu Carlosa III. Był on drugim hiszpańskim duchownym pracującym w Afryce, u którego zdiagnozowano ebolę. Pod koniec września przetransportowano go do Hiszpanii z Sierra Leone; po kilku dniach zmarł.

W tym samym szpitalu Carlosa III zmarł na ebolę w sierpniu hiszpański misjonarz z Liberii. Był on pierwszą zakażoną wirusem ebola osobą, którą przetransportowano do Europy.

dfv121a

Podziel się opinią

Share
dfv121a
dfv121a
Więcej tematów