Trwa ładowanie...
dnxb521

Podejrzenie pierwszego zarażenia ebolą poza Afryką Zachodnią

Wstępne testy wykazały ebolę u pielęgniarki, która zajmowała się chorym duchownym w szpitalu w Madrycie. W razie potwierdzenia będzie to pierwszy poza Afryką Zachodnią przypadek zarażenia ebolą - przekazały źródła w hiszpańskiej służbie zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podejrzenie pierwszego zarażenia ebolą poza Afryką Zachodnią
(PAP/EPA, Fot: Michael Reynolds)
dnxb521

Przypadek choroby mają potwierdzić jeszcze dalsze testy. Na poniedziałek wieczorem hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zwołało konferencję prasową.

Dwa niezależne źródła we władzach służby zdrowia, na które powołuje się Reuters, podają, że pielęgniarka została przyjęta z objawami gorączki do szpitala w Alcoron na przedmieściach Madrytu.

Kobieta opiekowała się 69-letnim księdzem Manuelem Garcią Viejo w stołecznym szpitalu Carlosa III. Był on drugim hiszpańskim duchownym pracującym w Afryce, u którego zdiagnozowano ebolę. Pod koniec września przetransportowano go do Hiszpanii z Sierra Leone; po kilku dniach zmarł.

dnxb521

W tym samym szpitalu Carlosa III zmarł na ebolę w sierpniu hiszpański misjonarz z Liberii. Był on pierwszą zakażoną wirusem ebola osobą, którą przetransportowano do Europy.

Zobacz także: * Zmarł misjonarz, zarażony wirusem Ebola*

dnxb521

Podziel się opinią

Share
dnxb521
dnxb521
Więcej tematów