Trwa ładowanie...

Podejrzany o zabójstwo Niemcowa wysłał list do Putina

Domniemany zabójca Borysa Niemcowa wysłał list do Władimira Putina. Zaur Dadajew chce, aby prezydent Rosji wysłał go na wojnę do Syrii. Na razie Czeczeniec, wraz z czterema innymi podejrzanymi o udział w zabójstwie opozycyjnego polityka, w areszcie czeka na rozprawę.

Share
Podejrzany o zabójstwo Niemcowa wysłał list do Putina
Źródło: PAP, Fot: Alexander Zemlianichenko
da6em9y

Kopią listu wysłanego do gospodarza Kremla dysponuje miejska agencja informacyjna "Moskwa". Z jego treści wynika, że Zaur Dadajew prosi, aby zezwolono mu na wzięcie udziału w operacji przeciwko terrorystom Państwa Islamskiego. Jednocześnie podkreśla, że byłaby to dla niego możliwość udowodnienia niewinności. Przekonuje przy tym, że został aresztowany bezprawnie, nie ma żadnych dowodów przeciwko niemu, a jedyny punkt zaczepienia dla organów ścigania, to zeznanie, które na nim wymuszono.

Borys Niemcow został zastrzelony w centrum Moskwy 28 lutego. Jego zwolennicy są przekonani, że za zabójstwo odpowiedzialne są władze Rosji, które wywołały w kraju falę nienawiści do swoich oponentów. Komitet Śledczy zatrzymał pięciu mężczyzn podejrzanych o mord na Niemcowie. Wszyscy są związani z czeczeńskimi oddziałami specjalnymi.

da6em9y

Podziel się opinią

Share
da6em9y
da6em9y
Więcej tematów