Trwa ładowanie...
dp1t29p
Podejrzani o atak na "Charlie Hebdo" zabarykadowali się w mieszkaniu - podaje francuska telewizja
x-news/TVN 24

Podejrzani o atak na "Charlie Hebdo" zabarykadowali się w mieszkaniu - podaje francuska telewizja

Dwaj mężczyźni podejrzani o środowy atak na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" zabarykadowali się w mieszkaniu w miejscowości Crepy-en-Valois, ok. 80 km na północny wschód od Paryża - podała telewizja France 3 Picardie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dp1t29p

Według tego kanału telewizyjnego na pobliskich ulicach rozmieszczono pojazdy żandarmerii.

Źródła policyjne podają, że na miejscu rozmieszczono oddziały antyterrorystyczne. Policja poinformowała, że dwaj mężczyźni wcześniej obrabowali stację benzynową w rejonie Aisne i porzucili samochód, między miejscowością Villers-Cotteret a Crepy-en-Valois, gdzie prawdopodobnie się ukrywają. W opuszczonym aucie znaleziono flagi dżihadystów i koktajle mołotowa. - Świadczy to o ich radykalizmie islamistycznym oraz o tym, że być może planowali inne akcje - skomentowało źródło.

dp1t29p

Jak powiedział pracownik obrabowanej stacji, mężczyźni ukradli benzynę i inne produkty. Według jego relacji, napastnicy podjechali samochodem Renault Clio koloru szarego z tablicami rejestracyjnymi od innego auta. Byli uzbrojeni m.in. w karabiny kałasznikowa.

Wczoraj podczas ataku w redakcji pisma "Charlie Hebdo" w Paryżu, zabili dwanaście osób, a jedenaście ranili.

Najmłodszy z trzech domniemanych zamachowców, 18-letni Hamyd Mourad, oddał się wieczorem w ręce policji w mieście Charleville-Meziere, w pobliżu granicy z Belgią.

dp1t29p

Podziel się opinią

Share
dp1t29p
dp1t29p
Więcej tematów