Trwa ładowanie...

"Podatek Chróstnego" w budowlance? Jest komentarz szefa UOKiK

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny to nowy pomysł, który ma w teorii zwiększać bezpieczeństwo kupujących mieszkania, a w praktyce będzie oznaczał wyższe ceny nieruchomości. Branża budowlana składki na DFG nazywa "podatkiem Chróstnego".
Share
budowa mieszkanie nieruchomości
budowa mieszkanie nieruchomościŹródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
d8289ss

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny jest nowym pomysłem, który ma w teorii zwiększać bezpieczeństwo kupujących mieszkania, a w praktyce będzie oznaczał wyższe ceny nieruchomości. Branża nieruchomości składki na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny nazywa "podatkiem Chróstnego".

- To jest nic innego jak lobby branży deweloperskiej - odpiera zarzuty sam zainteresowany. Prezes UOKiK był gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. Zdaniem Tomasza Chróstnego wcale nie ma wielkiego ryzyka, że nowa opłata dla deweloperów będzie oznaczała wzrost cen nieruchomości.

Przemysław Czarnek naciska na powrót do szkół? "Nie tylko on"

- Mówimy o składce rzędu 1 proc. Przy marżach na poziomie 20 proc. nie powinno to być wielkim obciążeniem dla firm deweloperskich - uważa prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

d8289ss

Składka ma zasilać DFG i gwarantować środki, które Polacy oszczędzają na mieszkania i powierzają deweloperom. Według prezesa UOKiK "deweloperzy powinni zachować się odpowiedzialnie i pamiętać też o tym, że to zwiększa bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami na rynku i de facto również daje im silne podstawy do tego, żeby bezpiecznie działać jeżeli chodzi o bezpieczeństwo branży".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8289ss

Podziel się opinią

Share
d8289ss
d8289ss
Więcej tematów