Trwa ładowanie...

Poczuj się jak zwycięzca Dakaru! Niezwykła wystawa w Krakowie

Od środy w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa można oglądać wystawę poświęconą zwycięzcy Rajdu Dakar 2015 Rafałowi Sonikowi.
Share
Poczuj się jak zwycięzca Dakaru! Niezwykła wystawa w Krakowie
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Miasta Kraków
d42wj7m

- W punkcie centralnym znajduje się quad naszego mistrza. Oczywiście można zrobić sobie z nim zdjęcie i poczuć się jak uczestnik najniebezpieczniejszego rajdu świata. Uzupełnieniem wystawy są fotografie z tegorocznego Dakaru oraz z powitania Rafała Sonika w jego rodzinnym Krakowie - opowiadają urzędnicy.

Rafał Sonik zapisał się do historii polskiego sportu, jako pierwszy Polak, który wygrał Dakar indywidualnie. Pierwszym był Dariusz Rodewald, który w 2012 roku triumfował w zespole jadącym ciężarówką.

Krakowianin w klasyfikacji generalnej o prawie trzy godziny wyprzedził Jeremiasa Feriolego i o 3 godziny 43 minuty Waltera Nosiglię.

48-letni Sonik po raz czwarty stanął na podium najtrudniejszego rajdu na świecie. Rok temu był drugi, a w 2009 i 2013 - trzeci.

Wystawę poświęconą mistrzowi można oglądać w UM Kraków (pl. Wszystkich Świętych 3-4) codziennie do 6 lutego, w godz. od 8.00 do 19.00.

d42wj7m

Podziel się opinią

Share
d42wj7m
d42wj7m
Więcej tematów