Trwa ładowanie...
d2lau58

Poczta Polska ściąga zaległy abonament. Minister Sasin zaapelował o wstrzymanie działań

Poczta Polska w ostatnim czasie dość gorliwie ściągała zaległy abonament RTV. Jacek Sasin, minister aktywów państwowych zaapelował, by wstrzymała te działania.
Share
Poczta Polska musi wstrzymać ściąganie zaległego abonamentu RTV
Poczta Polska musi wstrzymać ściąganie zaległego abonamentu RTVŹródło: Pixabay
d2lau58

Poczta Polska ściąga zaległy abonament RTV

Poczta Polska w ciągu 4 miesięcy wystawiła 35 tys. tytułów wykonawczych. To pozwoliło zebrać aż 7 mln zł z zaległego abonamentu RTV. Zaległości mogą być ściągane do 5 lat wstecz.

Za niepłacenie abonamentu RTV grozi kara w wysokości 30-krotności miesięcznej stawki za abonament. Jest to dokładnie 681 zł. Należność od właścicieli telewizorów i radioodbiorników może ściągać Poczta Polska.

d2lau58

Poczta Polska rozliczyła głównie emerytów i rencistów

Emeryci i renciści to grupa, którą przede wszystkim rozliczyła z abonamentu Poczta Polska. To oni głównie znaleźli się na celowniku i musieli zapłacić zaległy abonament.

Sasin nie chce, by Poczta Polska ściągała zaległy abonament

Wicepremier Jacek Sasin zaapelował do Poczty Polskiej o wstrzymanie ściągania abonamentu RTV. Poprosił Pocztę Polską, by zaprzestała ściągania zaległości. "Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska. To kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach. Obecnie - biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności - poprosiłem Pocztę Polską o wstrzymanie działań w tym zakresie" - napisał na Twitterze Jacek Sasin.

d2lau58

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

d2lau58

Podziel się opinią

Share
d2lau58
d2lau58
Więcej tematów