Trwa ładowanie...
dt0kubg

Początek remontów na A4. Utrudnienia dla kierowców

Od poniedziałku kierowców czekają utrudnienia na autostradzie A4. Remont nawierzchni na trzynastu kilometrach drogi potrwa do końca września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Początek remontów na A4. Utrudnienia dla kierowców
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
dt0kubg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła rozpoczęcie planowanych remontów na autostradzie A4. Prace obejmą renowację nawierzchni na jezdni w kierunku Katowic między węzłem Bielany Wrocławskie a węzłem Krajków. Dodatkowo planowana jest także wymiana barier, studzienek oraz ekranów dźwiękochłonnych.

W związku z pracami ruch zostanie skierowany na jezdnię północną odcinka (prowadzącą do Wrocławia), co jest jednoznaczne z tym, że w obu kierunkach kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Zamknięta zostanie łącznica na węźle Bielany w kierunku Katowic - GDDKiA proponuje objazd przez węzeł Wrocław-Południe, drogą S8 do węzła Kobierzyce, nawrót na rondzie na DK 35 i powrót przez drogę S8 na jezdnię autostrady A4 w kierunku Katowic na węźle Wrocław-Południe.

Mimo remontu, w dalszym ciągu pobierane będą opłaty za przejazd na tym odcinku w stałym punkcie poboru w Karwianach. Wedle założeń, prawo nie pozwala na nawet częściowe obniżenia opłat za przejazd. Prace na całym 13-kilometrowym odcinku zakończą się pod koniec września. Remont przeprowadzany będzie etapami, najpierw robotnicy zajmą jezdnię od węzła Bielany do punktu poboru opłat w Karwianach. Koszt inwestycji to ponad 16 mln zł.

To nie jedyne utrudnienia czekające kierowców na A4. Od 5 czerwca ruszyły prace na autostradzie na terenie województwa opolskiego. Wymiana nawierzchni potrwa tam do połowy sierpnia.

dt0kubg

Podziel się opinią

Share
dt0kubg
dt0kubg
Więcej tematów