Trwa ładowanie...
d1gae3w

Pobili dwóch Ukraińców. Jest wyrok

Dwaj mężczyźni, którzy pobili w Opolu studentów z Ukrainy, odpracują swój czyn społecznie i zapłacą nawiązkę - tak zdecydował sąd okręgowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pobili dwóch Ukraińców. Jest wyrok
(123RF.COM)
d1gae3w

Sąd Okręgowy w Opolu uznał, że najlepszym sposobem wychowawczym w przypadku obydwu mężczyzn będzie zastosowanie kary o charakterze nieizolacyjnym. W ramach ugody z prokuratorem Adam W. otrzymał karę roku ograniczenia wolności, w ramach której musi wykonać każdego miesiąca 20 godzin prac użytecznych społecznie i zapłacić 500 zł nawiązki. Z kolei Adam B. ma przez dziewięć miesięcy przepracować 180 godzin społecznie i zapłacić 450 złotych nawiązki.

Miejscem bójki był kampus

Do zdarzenia doszło latem ubiegłego roku na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. W nocy przed jednym z akademików przebywały kilkuosobowe grupy młodych Polaków i studentów z Ukrainy. W pewnym momencie doszło do wymiany zdań, a następnie - bójki.

W trakcie śledztwa ustalono, że napastnikami byli Polacy: 22-letni Adam B. i 25-letni Adam W. Prokurator zakwalifikował ich czyn jako napaść na tle narodowościowym. Oskarżeni przyznali się do winy.

d1gae3w

Podziel się opinią

Share

d1gae3w

d1gae3w
Więcej tematów