ycipk-1nxdfq

Pobili dwóch Ukraińców. Jest wyrok

Dwaj mężczyźni, którzy pobili w Opolu studentów z Ukrainy, odpracują swój czyn społecznie i zapłacą nawiązkę - tak zdecydował sąd okręgowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pobili dwóch Ukraińców. Jest wyrok
(123RF.COM)
ycipk-1nxdfq

Sąd Okręgowy w Opolu uznał, że najlepszym sposobem wychowawczym w przypadku obydwu mężczyzn będzie zastosowanie kary o charakterze nieizolacyjnym. W ramach ugody z prokuratorem Adam W. otrzymał karę roku ograniczenia wolności, w ramach której musi wykonać każdego miesiąca 20 godzin prac użytecznych społecznie i zapłacić 500 zł nawiązki. Z kolei Adam B. ma przez dziewięć miesięcy przepracować 180 godzin społecznie i zapłacić 450 złotych nawiązki.

Miejscem bójki był kampus

Do zdarzenia doszło latem ubiegłego roku na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. W nocy przed jednym z akademików przebywały kilkuosobowe grupy młodych Polaków i studentów z Ukrainy. W pewnym momencie doszło do wymiany zdań, a następnie - bójki.

ycipk-1nxdfq

W trakcie śledztwa ustalono, że napastnikami byli Polacy: 22-letni Adam B. i 25-letni Adam W. Prokurator zakwalifikował ich czyn jako napaść na tle narodowościowym. Oskarżeni przyznali się do winy.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1nxdfq

ycipk-1nxdfq
ycipk-1nxdfq